روياي سپيد


+ شناسه های مهم در انتخاب

 

با سلام دوستان و همراهان خوب

ابتدا شماره حساب همایش دکتر میثاق را تصحیح کنم که بسیاری از دوستان تقاضا داشتند راحت تر بتونند واریز و ثبت نام کنند که شماره کارت اعلام می گردد:

6273-5310-3013-6283

کارت بانک تجارت بنام دکتر ابراهیم میثاق

و اما ادامه...

شناسه های مهم در دوران شناخت و نامزدی

1. هیبت:

فرد مورد نظر شما باید شما را از نظر اتکای خانواده اغنا کند. شما او را باید بعنوان ستون و تکیه گاه زندگی خود بپذیرید. هرگونه نگاه سرسری در این مورد عواقب دهشتناکی را به همراه دارد. پس در وهله ی اول این موضوع را در نظر داشته و با آن کنار بیایید.

2. حمایت:

در بحرانی ترین شرایطی که می توانید تصور کنید شما و خانواده تان به آن دچار شوید می توانید انتظار حمایت از او داشته باشید؟ کاری انجام می دهد و یا می خواهد؟ شما و خانواده تان چقدر برای او مهم هستید؟ پاسخ به این سوال ها ، تصورتان از حمایت همسر آینده تان را روشن می سازد.

3. امنیت:

شما به امنیت نیاز دارید و به انواع آن هم!

امنیت عاطفی برای اینکه تنها یکه تاز دل شما او باید باشد .. بتوانید عاشقش باشید و عاشقش باقی بمانید.

امنیت اقتصادی برای اینکه تدبیر زندگی تان را بدیت بگیرد .. دست و دلباز برای شما باشد و خساست برای همسر در اینجا معنا ندارد و نمره ی منفی وحشتناکی را حائز می گردد.

امنیت غریزی برای اینکه خیال تان آرام و راحت باشد که فقط با شماست و امنیت جنسی را برایتان به ارمغان می آورد .. از لحاظ مصون بودن از بیماری های مهلک بی بند و باری.

4. احترام:

احترام شما و خانواده تان .. این شامل قابل قبول بودن لحن و شیوه ی کلام از نظر شما نیز می شود .. اگر طرز صحبت کردن و معاشرت ایشان را نمی پسندید مطمئن باشید پس از ازدواج هیچ چیز تغییر نخواهد کرد .. اصولا به تغییر بعد از ازدواج اعتقادی نداشته باشید!

5. محبت:

محبت کردن یه شما را بلد باشد و به زبان شما! .. دقت کنید محبت کردن به زبان شما را بلد باشد و یا حداقل یاد بگیرد و سلیقه و علایق شما دستش بیاید و خود را ملزم به رعایت آن بداند .. یعنی شما با دوست داشتن کلامی ارضا می شوید یا یک شاخه گل گرفتن ساده یا خرید یک سرویس طلا! .. این ها را بداند تا برای هیچ کدام تان سوءتفاهم ایجاد نشود.

برای یک انتخاب مناسب اینها را باید از طرف مقابل بدانید ولی آیا باید ما فقط بدانیم؟ نه بگذارید او هم به ابهامات ذهنش پاسخ دهد .. همه چیز را به او بگوییم؟ در حد اینکه سوءبرداشت ایجاد نکند باید بگوییم.

"جز راست نباید گفت    هر راست نشاید گفت"

بعضی موارد هست که گفتنش کمکی نمی کند و بعدها هم او بفهمد چیزی را تغییر نمی دهد ولی الان ممکن است موقعیت را حساس کند پس فعلا نمی گوییم ولی موارد مهم در تصمیم گیری حتما باید عنوان شود ولو به ضررتان است.

و مورد مهم دیگر این است ما تلاش می کنیم اطلاعاتی از طرف مقابل را بدست بیاوریم تا با طیب خاطر دست به انتخاب بزنیم آیا صرف کسب اطلاعات از پارتنر مشکل را حل می کند؟

پاسخ منفی ست! بسیاری از ابهامات نزد خود ماست و ما باید خود را بهتر بشناسیم و خواسته هایمان را بطور روشن مطرح کنیم. پیشنهاد می گردد موارد زیر را از قبل نزد خودمان پاسخ دهیم و از طرف مقابلمان نیز بپرسیم .. در شناسایی عواطف و علایق و تفاهمات و اختلافات کمک شایانی می کند:

1. نقاط ضعف:

شناسایی نقاط ضعف ما مهمترین نکته است .. اینکه ما زودرنجیم ، حساسیم ، دیر ناراحت میشویم ، بلندبلند حرف میزنیم یا بلند قهقهه میزنیم و ... کمک می کند به کیفیت رابطه ی ما!

2. غبطه ها و کاش ها:

شناسایی اندوه ها ، آرزوها ، ... و هر چیزی که فکر می کنید بدون در نظر گرفتن توانایی همسرتان دوست دارید انجامش بدید یا می دادید!

3. فرهنگ خانواده:

خانواده ی مذهبی دارید یا روشنفکر؟ باز یا بسته؟ فرهنگی یا بازاری؟ مطالعه ای یا فیلمی؟ و ... هر چیزی که به نظرتان میاید را به او بگویید.

4. انعطاف پذیری:

در چه حدی خود را انتقادپذیر می دانید؟ چقدر نیز انتقاد می کنید؟ شما را به عنوان یک فرد غرغرو در خانواده می شناسند؟

5. نقاط عطف زندگی:

برای هم از افتخارات ، مدالها ، خاطره ای خنده دار و پر غرور ، ... و هر چیزی که برای شما مهم جلوه ی کند بگویید.

6. تصمیم گیری در خانواده:

در خانواده ی شما تصمیم گیرنده کیست؟ یک نفر یا همه؟ مشورتی ست یا دیکتاتوری؟ شما چی دوست دارید؟

تعهد و تعصب برای بعد از انتخاب است .. این انتخاب یا بعد از نامزدی ست یا بعد ازعقد تصمیم با شماست . برای شناخت در دوران نامزدی 10 جلسه ی الزاما 10 ساعته پیشنهاد می شود که بعد از پایان آن امکان انتخاب داشته باشید نه اینکه ابتدای امر عقد دایم کنید و حالا بروید برای شناخت! چرا که بعد از 10 جلسه حق هیچکونه انتخاب و اظهارنظری ندارید! ابهامات را نیز بدون هیچ تعارف و مصلحتی بپرسید .. مواردی هست که مادر یا پدر پارتنر هیچ جا دیده نشده ولی هیچ وقت سوال ایجاد نشده که مثلا آقای پدر کجا هستند!

در نهایت چیزهایی که شما را مطمئن می کنند برای انتخاب و زندگی مشترک را روشن سازید .. توقعاتی که دارید .. زندگی ای که دوست دارید .. شرایط اقتصادی .. کلاس زندگی دلخواه و ... هر چیزی که برای شما اهمیت دارد.

در نوبت بعد خواهید خواند:

عوامل موجه برای جدایی

ویروسهای ارتباطی

دافعه ها و جاذبه ها

شنود و دل کندن

و ...

موسیقی این هفته نیز متعلق به فیلم فرشتگان و شیاطین ساخته ی هانس زیمر است. موسیقی آرام و حماسی با آوای ملایم و درونی ویلون که روح آدمی را نوازش می دهد.

لذت ببرید از شنیدنش: دانلود موسیقی فرشتگان و شیاطین ساخته ی هانس زیمر.

فرازی دیگر ار صحبتهای گهربار جناب آقای دکتر میثاق:

"هرچه که می کنی فقط همان کن - آنچه هستی بنمایان ، آنچه هستی باش"

برقرار باشید و پاینده!

 

 

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ٤:٤٥ ‎ب.ظ ; شنبه ٩ بهمن ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک

+ روانشناسی زندگی قسمت دوم و چند نکته من باب همایش

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرانقدر 

خیل انبوه ایمیل و کامنت های خصوصی دوستداران و مراجعین به این وبلاگ خبر از استقبال عمومی از این حرکت مردمی و خداپسندانه دارد .. باشد که در این راه پیروز و خدمتگزار باشیم.

قبل از شروع مطلب این هفته نکاتی را درباره ی برگزاری همایش بی سابقه ای با حضور جناب آقای دکتر ابراهیم میثاق با نام خانواده ی بهشت آیین به اطلاع میرسانم.

قرار است جمعه ای پس از دهم اسفند 1389 همایشی برگزار و خیل مشتاقان حضور به هم رسانده ، دیدارها تازه شده و با دکتر میثاق ، میثاقی حضوری داشته باشیم. علاقمندان می توانند به ازای هر نفر 000 500 ریال به حساب 0201315313000 بانک پارسیان به نام ابراهیم میثاق واریز و تصویر فیش واریزی را به نشانی مطب ایشان تحویل و دعوتنامه ی حضور دریافت دارند. بدیهی ست روز دقیق برگزاری همایش متعاقبا از طریق همین وبلاگ به اطلاع عزیزان خواهد رسید. به امید دیدار شما...

دکتر ابراهیم میثاق

ادامه مطلب هفته ی قبل

موارد سه گانه ای پیشنهاد می گردد که هرگز نه دستور داده شود نه تنبیه و نه مذاکره. ما در این سه شرایط و موقعیت باید سکوت کنیم.

1. خشم و عصبانیت

2. گرسنگی

3. خستگی

4. زمان قاعدگی ماهیانه (پریود) و PMS یا سندرم پیش از قاعدگی (با تشکر از دوست خوبم دکتر زینب نوروزی که نسخه ی اولیه را مطالعه و اصلاح کردند)

ما در مذاکرات خودمان با طرف مقابل حذفیاتی هم باید داشته باشیم مثل استفاده از ادبیاتی مثل وظیفه داری ، وظیفه ات هست یا بود ، باید ، چرا و ...

مناسبات ، تولد ها ، سالگرد ها و روزهای مهم و پراهمیت برای طرف مقابل را به یاد داشته باشید.

نصیحت نکنید ، سرزنش و نکوهش نکنید ، رازدار باشید و به خاطر داشته باشید در محاوره ی خودتان با همسرتان که مردها اطلاعات می دهند و تخلیه می شوند و راه حل می خواهند ولی زنان همدردی و همدلی می خواهند و در حین حرف زدن به راه حل می رسند و نیازی به راه حل گرفتن از طرف مقابل ندارند. 

مردها در شروع مذاکره حتما می خواهند بدانند درباره ی چه سخن می خواهید بگویید (هدف گرا - کلی نگر) ولی زنان صرف صحبت کردن را دوست دارند و نیاز ندارند بدانند درباره ی چه چیزی با ایشان صحبت خواهید کرد (رابطه گرا - جزیی نگر).

در نوبت بعد خواهید خواند:

شناسه های مهم در دوران شناخت و نامزدی

تعهد و تعصب .. آری یا خیر!

ابهامات را چگونه روشن کنیم؟

چه چیزی در همسرمان ما را مطمئن می کند؟

و...

موسیقی این هفته هم ساخته ی جان باری ست برای فیلم رقصنده با گرگها. موسیقی آرام و زیبایی ست که با همراهی سازهای زهی آرامش بخش تر شده است.

پی نوشت مورخ دوازدهم بهمن ماه هشتاد و نه: با خبر شدیم متاسفانه هنرمند فقید جان باری رخت از جهان بربست و جهان موسیقی را تنها گذاشت. خدابیامرزد او را که با نواهای زیبای آسمانی و آرامش بخشش خیل عظیمی از دوستداران هنر و موسیقی را شاد و سیراب کرد.

لذت ببرید : دانلود موسیقی فیلم رقصنده با گرگها ساخته ی جان باری.

فرازی دیگر از صحبت های دکتر میثاق را هم برای پایان این پست در نظر گرفته ام که امیدوارم راهگشا باشد.

"فهمیدن آموختنی نیست ، پس اگر بدیهیات را توضیح می دهید و باز هم در فهم آن مشکوک هستند شما الزام به ترک ایشان دارید .. این حق و سهم شماست که نیمه ی دیگرتان به قدر و ارزش شما از موهبات تربیت و درک در خانواده و جامعه بهره مند باشد."

پیروز باشید و زیبا!

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٩ دی ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک

+ خبرهای تازه ، نشر نو و روانشناسی زندگی مشترک پس از ازدواج

با سلام خدمت دوستان عزیز و با وفا

مدتی اینجا بروز نشد ولی از سرزدن های گرم دوستان و کامنت های گرم ترشان چیزی کم نشد گواه آمار و ارقام هم چنین است و من سپاسگزار این همه لطف و کرم دوستان هستم. هر چند که در انتشار پست تازه وعده ها رفت و عملی نشد ولی مفتخر بودم بطور مستمر با خواننده ها و کامنت گذاران و مراجعین خوب این وبلاگ در ارتباط بوده ام .. پاسخ کامنت ها و چند برابر آن ایمیل ها و کامنت های خصوصی تحریر شد ، با بعضی دوستان مکاتبه داشتیم ، با بعضی دیگر تلفنی صحبت کردیم ، دوستان دیگری را سعادت داشتیم حضوری ملاقات کنیم ، در مطب دکتر میثاق ، کافه ، رستوران ، دفتر خودم یا حتی بعدازظهر پاییزی ای در روزهای سرد و آلوده ی تهران و خلاصه از محبتشان گرماگرم. 

سعی کردیم تغییراتی هم در ظاهر و هم در محتوا و سرویس دهی این وبلاگ ایجاد کنیم که کمابیش دوستانی که از نزدیک شاهد بوده اند مطلع شده اند .. ولی بطور رسمی اعلام می نماییم که خدمات نوبت دهی به دوستان خواننده کماکان در اولین فرصت انجام می شود و به نوعی خارج از نوبت و فورس ماژور تلقی گردیده و از این پس به دوستانی که از طریق وبلاگ دریافت نوبت داشته باشند 10 درصد تخفیف در حق الزحمه و ویزیت دکتر را دریافت خواهند کرد توضیح اینکه این تخفیف بصورت تخفیف ریالی نبوده و طی هماهنگی های انجام شده همچنان ویزیت کامل دکتر را پرداخت خواهند نمود ولی در صورت خرید محصولات فرهنگی دکتر میثاق شامل کتاب و دی وی دی و ... از طریق وبلاگ تخفیف ویزیت شان شامل حال خرید شده و مبلغ کمتری را پرداخت خواهند نمود .. خالی از لطف نیست که همین جا اعلام کنیم سیستم ارسال مرسولات پستی نیز از طریق همین وبلاگ راه اندازی شده و دوستان می توانند بجای مراجعه ی حضوری درخواست خرید محصولات را به ایمیل همین وبلاگ ارسال دارند تا مقدمات رسیدن بسته های پستی به دستشان هر چه زودتر انجام پذیرد.

سعی خواهم کرد بروز شدن اینجا ترتیب منظم تری به خود بگیرد و همراه با مطالب دکتر در هر پست موسیقی زیبا و آرامش بخشی نیز معرفی و در دسترس علاقمندان قرار دهم. منتظر پیشنهادات و انتقادات شما دوستان خواهم بود و در ادامه مطلب تازه ای را تقدیم حضورتان خواهم کرد.

دنباله ی مباحث کلیدی انتخاب برتر در ازدواج ، زندگی برتر پس از ازدواج

دکتر ابراهیم میثاق معتقد است زن و شوهر حامیان یکدیگرند در همه ی شرایط! در کنار رعایت حق آزادی فردی برای طرف مقابل ، کنار هم اند ولی نه همیشه و مداوم یعنی نمی گذارند اصطکاک ایجاد شود. اعتماد دارند و شکاک نیستند. بی منت می بخشند و مهرورزی می کنند.

درک متقابل ، مسوولیت پذیری ، قدرشناسی و شکرگزاری ، گفت و شنود و بخشش آگاهانه 5 مورد طلایی در زندگی سعادتمندانه هستند که رعایت هریک به درستی می تواند ضمانت آرامش و فراغ خیال را در زندگی مشترک رقم بزند.

نوع دیدگاه در طرفین باید طوری تربیت شود که ابتدا زیبایی ها ببیند. به قول شل سیلوراستاین باید به گورخر گفت تو سفیدی ولی خطهای سیاه داری نه اینکه تو سیاهی و خطهای سفیدی هم هست!! این نوع و روش نگاه کردن در زندگی ست که مادر همه ی بحث ها و دعواها و یا آرامش و خوشبختی هاست.

پذیرش احترام از طرف مقابل (سرسخت در نادیده گرفتن اشتباهات نباشیم) ، رعایت ادب (حرمت شریکمان را ابتدا ما نگهداریم) ، مهرورزی (ایمان بیاوریم که گاهی حتی فانتزی در واقعیت تلخ زندگی راهگشاست و مهربان باشیم بی منت) و ایثار (راستی هیچ می دانستید که عشق یعنی اول تو! یعنی ایثار یعنی فداکاری) باید در لحظه لحظه ی زندگی و نفس کشیدمان جاری باشد. زن را گل تصور کرده اند پس برای نگهداری از آن ما به گلدان نیاز داریم ، سعی کنیم گلدان خوبی باشیم. شنیده اید که می گویند نمیدانیم فلانی به درد ما می خورد یا نه؟ به نظر من اولین پرسش این است که ما چقدر به درد او می خوریم؟ این پاسخ ، در خود پاسخ سوال پیشین را نیز دارد و ما به مقصود رسیده ایم.

شوخ باشید و شوخی کنید. در علم روانشناسی ثابت شده است که شوخ طبع ها باهوش ترند و از ضریب هوشی بالاتری برخوردار هستند. باور کنید که به اندازه ی دق کردن در این دنیا غم و غصه وجود دارد ما همه ی آنها را نمی توانیم بخوریم. پس شاد زندگی کنید و بگذارید غصه ها را آنها که هوش کمتری نسبت به شما دارند بخورند!

مکنونات قلبی تان را به همسرتان بگویید و و آنچه را که فکر می کنید را بلند فکر کنید بگذارید همسرتان نیز بشنود..به او بگویید که دوستش دارید. مردها از از طریق نگاه کردن و دیدن (چشم) عاشق می شوند و زنها از طریق گوش کردن و شنیدن (گوش). 

به خلوت همسرتان احترام بگذارید و بگذارید هرازچندگاه دوستان قدیمی خود را ببیند و با آنها لختی بیاساید ، خاطره تعریف کند و خوش باشد. انرژی ای که از این دورهم جمع شدن ها حادث می شود تا مدتها چرخ خوشی و زندگی تان را می چرخاند.

یادتون باشه که در خانه شخصیت معلم نداشته باشید و مچ گیری نکنید. منزل مشترک با همدم مدرسه نیست که نیاز به ناظم داشته باشه. هر دو فکر کنید و تصمیم بگیرید و قضاوت کنید ، و ممکنه هر دو درست بگید و یا هر دو اشتباه کنید. این اقتضای زندگی زیر یک سقفه!

راستش مطلب داره خیلی طولانی میشه و من با اجازتون دوقسمتی اش می کنم و قسمت دوم اون را بزودی اینجا خواهم گذاشت.

واقعیت اینست که تو این چندماهه درخواست های زیادی برای مطالب پیشنهادی جهت عرضه در وبلاگ داشتیم. با توجه به این که سرعت انتشار را بالا خواهیم برد خواهش می کنم دوستان پیشنهاد دهنده ضمن پذیرش بزرگوارانه ی بنده بخاطر این تاخیرها دوباره تقاضاهایشان را منعکس کنند. حتما مطالب درخواستی شان را کار خواهیم کرد. اگر حافظه یاری ام کند دوستی در مورد محبت و هیبت مطلب می خواست و دوست عزیز دیگری در مورد سن مناسب ازدواج. چشم و بزودی.

موسیقی انتخابی این هفته نیز مربوط هست به فیلم خداحافظ لنین ساخته آهنگساز خوش آوازه یان تیرسن که قبلا شاهکار امیلی را از او شنیده ایم. بشنوید و لذت وافر تنظیم خوب پیانو با همراهی ارکستر را احساس کنید.

دانلود موسیقی دلنشین فیلم خداحافظ لنین ساخته یان تیرسن

تا درودی دیگر بدرود...

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٤ دی ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک

+ نکاتی برای انتخاب برتر ، ازدواج

سلام دوستان ، مطلب دیگری از محضر استاد گرانقدر دکتر ابراهیم میثاق در باب انتخاب برتر در ازدواج را اینجا می گذارم. باشد که مفید فایده برایتان باشد.

فاصله ی سلامت را رعایت کنید ، یعنی زیاد به هم نزدیک نشوید زیاد هم دور نباشید.

ستونهای یک سقف زیاد به هم نزدیک نیستند زیاد دور هم نیستند ، چه خیلی نزدیک و چه خیلی دور در هر دو صورت سقف می افتد ولی در یک فاصله ی مناسب از هم برای سالیان متمادی کنار هم هستند. نکات کلیدی در فاصله ی سلامت از دور به نزدیک است. مثل خاک تا افلاک و یا از فرش به عرش. یعنی از پایین به بالا. یک دفعه اونقدر صمیمی نشوید که بعد در شرایط عادی شما را دور تصور کنند. اگر هر بچه ای هر روز در آغوش مادر خود باشد اگر کاری برای مادر پیش بیاید و بچه را روی زمین بگذارد بچه فکر می کند که چه خطایی کرده که مستوجب مجازات است. پس قدم قدم و هر روز به جلو قدم بردارید نه عقب ولی اگر قدم اول را خیلی بزرگ بردارید تا آخر راه نمی توانید همه ی قدم هایتان را بزرگ بردارید و ممکن است خسته شوید و قدم کوچکی بردارید اونوقت فکر می کنند که شما نخواسته اید قدم بزرگی بردارید.

برای هم درد دل زیاد هم نکنید. سفره ی دل را باز نکنید. بعضی مواقع در این غرق شدن در خاطرات ، خطراتی هست که در دید اول شاید متوجه نباشید ولی در آینده بر علیه ی خود شما استفاده می شود.

انتخاب برتر چیست؟

1. تدبیر زندگی: 

یعنی عقل زندگی و قدرت تصمیم گیری طرف را بسنجید. آیا درک متقابل دارد؟ برای فهمیدنش منش و روش را در نظر بگیرید. اشکال در منش و رفتار و همچنین نقصان در روش و گفتار فرد نمره ی پایینی را در ادراک و تدبیر ناشی می شود. درک متقابل یا همان کلمه ی معروف تفاهم چیزی نیست جز ترجمان درست رفتار و گفتار طرف مقابل. به سان آن مثالی که می گفت قربان چشم بادامی دخترم و دختر می گفت من بادام می خواهم. یعنی اصلا مغز کلام را نگرفته و فهم در سطح متوقف است.

2. انعطاف پذیری:

هر چه نمره ی فرد در تربیت پذیری بیشتر باشد آدم منعطف تری هم هست. شما مطمئن باشید برای زندگی به یک آدم بسیار منعطف نیاز دارید. هرگونه سرسختی در ارائه و قبول عقاید یعنی ابتدای داستان دعوا و ناسازگاری. چگونه این افراد را شناسایی کنیم؟ .. افراد غیرمنعطف و ناسازگار و سرسخت بسیار جروبحث می کنند و سر هر نکته ای می خواهند که یک نفر حتما محکوم شود. 

3. تحمل رنج:

آستانه ی تحمل درد و رنج در افراد باید بالا باشد تا با هر ناملایمتی در زندگی فورا پا پس نکشند. آگاه باشید که زندگی پستی و بلندی زیادی دارد و کل زندگی یک آزمون و امتحان هست و در هیچ آزمونی هم از ابتدا به شما پاسخ ها را نمی دهند و انتظار هست کمی با مسایل دست و پنجه نرم کنید. از خوشبختی شماست که ممتحن شما ( ایزد منان ) در پیچ و خم زندگی پاسخ ها را به شما می دهد ، ولی در زمان خودش و به مصلحت شما. چگونه بالابودن تحمل را تست کنیم؟  .. در کوتاه مدت می توان از واکنش سریع و بدون فکر در مواقع بحران این نکته را فهمید و در بلندمدت میزان مسوولیت پذیری و تحمل فشار روانی ( مخصوصا در دوران نامزدی! ) و تدابیر اتخاذشده در بحرانها این نکته را نشان می دهد.

4. تناسب در شخصیت و موقعیت:

فکر می کنم حتما می دانید که باید در فاکتور های مادی ، مذهبی ، فرهنگی و منش با هم هماهنگی هایی داشته باشید. نه کاملا ولی در حد اعتدال نیاز است. این نکته حتی شامل تفاوت سنی نیز می شود. تفاوت سنی بین 4 تا 7 سال که مرد بزرگتر باشد پیشنهاد می شود. مواردی مراجعه می کنند که عنوان می کنند ما همه چیزمان به هم می خورد ولی خانم بزرگتر است یا مرد بزرگتر است ولی مثلا 10 سال! شما آقای دکتر یا مشاور می توانید کاریش بکنید درست بشود. خب واقعیت این است که ما نمی توانیم شناسنامه ی افراد را تغییر بدهیم ، مورد بالا نیز از طرف ما یک پیشنهاد است و خودتان بهتر می توانید قضاوت کنید و تصمیم بگیرید. نکته ی اصلی آرامش و کمالی است که باید در کنار فرد منتخبتان به شما دست بدهد. فقط آگاه باشید که این آرامش و کمال افرایشی است نه فرسایشی! اگر در طول دوران نامزدی این آرامش کاسته شده و استرس و اضطراب در موارد برخورد با طرف مقابلتان به شما دست می دهد بدانید و آگاه باشید که باید در انتخاب خودتان تجدیدنظر داشته باشید.

5. ویژگی های سلیقه ای:

خب باید معترف باشیم که این شمایید که می خواهید یک عمر با محبوبتان زیر یک سقف زندگی کنید. پس باید ایشان از حداقل درخواستهای شما برخوردار باشند. این ویژگی ها به شدت شخصی بوده و باید شخص شما در مورد آنها تصمیم گیری و اظهارنظر کند. اینها شامل تمام آن چیزهایی است که به آن جاذبه های صورت و سیرت می گوییم. شما باید محبوبتان را زیبا ، جذاب ، خوش سخن ، خوش لباس ، خوش تیپ ، و از همه نظر مورد تایید خود وجدانی و درونی تان بیابید. کسی که حتی از نظر ظاهری مورد تایید شما نیست و مثلا ابا دارید با او در محفلی حاضر شوید و یا نمی توانید پرمهر او را در آغوش گرفته و به او دوستت دارم بگویید ، مطمئن باشید که پایه های متزلزلی برای زندگی خویش ساخته اید و برای ایجاد شرایط گزینه های خیانت و جدایی از الان ریشه دوانده اید.

پیروز باشید و در همه ی انتخاب های زندگی تان مدبر . امید که پرفایده برایتان بوده باشد.

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ٥:۱٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک

+ و باز هم دکتر میثاق... و اما عشق!

سلام دوستان .. پس از مدتی که خصوصا در سال جدید از مطالب مستقیم دکتر ابراهیم میثاق دور افتادیم ، به خواست و نظر اکثریت دوستان دوباره برگشتیم به مباحث اصلی دکتر میثاق.

من می خواهم این بار درباره ی انواع عشق صحبت کنم.

دکتر میثاق معتقد است ما 4 نوع عشق داریم:

عشق تازگی : با شروع ارتباط آغاز می شود. یعنی به نوعی به خاطر تازگی و نویی آن جذب آن می شوید. خب طبعا به مرور زمان از تازگی آن کاسته خواهد شد. دوستی دختر و پسر تحت لوای دوست دختر دوست پسری از این نوع است و صرفا پس از بدست آوردن همدیگر فروکش می کند.

عشق نیاز :  با بحران شروع می شود. شما نیاز پیدا می کنید به کسی ، چیزی ، شرایطی و یا هر نیاز دیگری ؛ و عشق و دوست داشتن بصورت احساسی مبهم شروع می شود. خب این بار هم با عادی شدن شرایط عشق کم می شود و زمان مرگ آن از بین رفتن نیاز و یا ارضای آن است.

عشق محدودیت : چیزی را که ندارید و یا اجازه ندارید که داشته باشید شما را مشتاق می کند و عاشق. این محدودیت و فراق و یا دوری احساس شما برانگیخته می کند. مرگ این نوع عشق و رابطه وصال است! به محض اینکه به هم میرسند سیر می شوند. عشق های راه دور ( از 2 شهر یا حتی کشور ) و یا چتی و اینترنتی از این گونه اند. شاید نمونه هایی را دیده باشید که 2 نفری پس از مدت مدیدی دوستی و عاشق و عاشقی لیلی و مجنون وار ، به محض ازدواج از هم جدا می شوند.

عشق لیاقت : با شناخت و توامان تناسب آغاز می شود. چون هیجان در آن کم است سرعتش هم کم است ولی ارزش و اعتبار بیشتری دارد. شما در شرایط عادی کسی را می بینید و با در نظر گرفتن کلیه ی جوانب او را انتخاب می کنید. حتما می پرسید مثل 3 مدل قبلی عشق ، مرگ و یا همان پایان آن کجاست؟ خب اجازه بدهید که من به شما بگویم که این عشق ، مرگ ندارد. پدران ما و یا خانواده هایی که در اوج کهولت هنوز هم عاشقانه به هم می نگرند و عاشقند از نوع عشق لیاقت دارتد که تا پایان عمر کنار هم قرارشان خواهد داد.

دکتر ابراهیم میثاق

در پایان فیلم کوتاهی از برنامه ی پخش شده دکتر میثاق در اولین شب ماه مبارک رمضان از شبکه ی چهار سیما را برایتان جهت دانلود می گذارم. گوارای وجود نازنینتان. 

دانلود سخنرانی و برنامه تلویزیونی دکتر میثاق

( برای دریافت نسخه ی کامل آن ، درخواست خود را از طریق ایمیل یا کامنت اعلام نمایید.)

به قول دکتر ، دوست داشتن هاتون باید به شکل زیر ادا بشه:

دوستت دارم نه چون تازه با تو آشنا شده ام(عشق تازگی) ،

دوستت دارم نه چون محتاج توام(عشق نیاز) ،

دوستت دارم نه چون ناکام در وصال توام(عشق محدودیت) ،

دوستت دارم چون دوست داشتنی هستی(عشق لیاقت).

به امید روزهای بهتر برای شما و قبولی طاعات و عبادات سبز شما در این ماه پربرکت آسمانی ، آرزومندم دوست داشتن هایتان براساس فکر و تدبیر و لیاقت شکل بگیرد و لاجرم بر دل بنشیند.

عاشق را فراق بهتر تا که وصال ؛ که در وصال بیم فراق است و در فراق امید وصال. 

وچه کسی هست که نداند امید بهتر است تا که بیم!

موفق باشید و کامروا .. پیروز باشید و سرافراز

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٦ امرداد ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک

+ سریال سفری دیگر ( سالوادور فارسی وان )

سریال سفری دیگر

سریال های شبکه فارسی وان بسیار طرفدار پیدا کردند. از جمله ی این سریال ها سفری دیگر یا ( Second Chance ) که البته نام اصلی اون El Cuerpo del Deseo به معنی بدنی از هوی و هوس هست.

به نظر این سریال تماشاگر زیادی رو جلب کرده و داستان اون جذابترین سریال این شبکه شده است. اطلاع زیادی از این سریال در دست ندارم و گویا جدیدا روی دی وی دی با زیرنویس فارسی هم عرضه میشه. در IMDB هم اطلاعات زیادی از اون در دست نیست و حتی مشخص نیست که کلا چند اپیزود و چند سیزن است هر چند فروشگاه های مجازی فروش فیلم و دی وی دی در اینترنت خبر از بیش از 150 اپیزود می دهند. خب به خاطر کشور سازنده اش و ناآشنابودن بازیگران و کارگردان و عوامل سازنده در ایران و همچنین جهان باز هم امکان پیگیری بیشتر وجود ندارد.

 

خلاصه داستان : داستان مربوط می شود به زمانی که مردی 70 ساله عاشق دختری جاه طلب و حسابگر می شود که هم سن دخترش است. خب این پیشامد به قدری برای مرد خوش یمن است که سبب سکته ناگهانی او می شود.

این سریال با لوگوی سریال های تلویزیونی مکزیکی تحت نام آندرس گارسیا و به بازیگری بازیگر محبوب نقش مرد، ماریو سیمارو و بازیگر نقش زن، لورنا رویاس و مارتن کارپان، پخش می شود.

 

قسمت اول سریال با صحنه بیدار شدن “دون پدرو جوز دوناسو” از کابوس تکراری شبانه اش، آغاز می شود. کابوسی که همیشه در آن یک رعیت (کارگر روستایی) جوان (به نام سالوادور) که در مزرعه اش سخت کار می کند، حضور دارد.

سرپیشخدمت او (والتر)، از خواب بیدارش می کند تا به او یادآوری کند امروز روز عروسی او با منشی سابقش (ایزابل آریو) است. مشاور معنوی او (جایتانا)، سراسیمه وارد اتاق رختکن او می شود تا به او هشدار دهد مراسم عروسی را کنسل کند زیرا از نظر گایتانا، او در حال عروسی و پیوند با یک ابلیس کینه توز (مار سمی) است. پدرو نظر جایتانا را رد می کند، با او تسویه حساب می کند و رابطه اش را با این فرد روحانی قطع می کند.

آنجلا، تنها دختر او که از نظر بقیه دختری ناآرام، تندخو، نافرمان و واقعا زیبا بود (درست مانند مادرش- کاتالینا)، سعی می کرد از اروپا به سرعت خود را به خانه برساند و پدرش، دون پدرو، را متقاعد کند که با این سوء استفاده گر، ازدواج نکند. پدرو طی نامه ای به آنجلا، به او اطلاع داد که قصد دارد تنهاییِ سال های پیریش را با این ازدواج پر کند. به نظر او ایزابل سر دفتری بااستعداد و جوان، بسیار صمیمی، صادق و از خود گذشته بود که چیزی جز حمایت معنوی دون پدرو را نمی خواست.

زمانی که آنجلا رسید، عروسی سر گرفته بود، آنها را در ضیافت عروسی دید. هنگامی که پدرش آنجلا را به ایزابل معرفی می کرد، در واقع اعلام یک جنگ سرسختانه بین آنها بود. آنجلا معتقد بود ایزابل هیچوقت نمی تواند جای مادر او را بگیرد. فکر می کرد بخاطر اینکه دختر ریاکار و چاپلوسی است، هرگز نمی تواند  مادر خوانده او باشد.

در ضیافت و میهمانی، بعضی از همکاران ایرابل، به سرپرستی لیبوریو در مورد زیبابی بیش از حد او و دغلکاری بیش از حد او صحبت می کردند. راجع به اینکه ازدواجش با یک مرد پیر فقط به خاطر پول بوده است. آندریاس همدست مرموز ایزابل، خشمگین می شود و آنها را به خاطر بدگویی هایی که می کنند، حسابی سرزنش می کند. آندریاس مدیر کل گروه تولیدی و دستیار شخصی (دست راست) دون پدرو است.

سفری دیگر

باشدت گرفتن مشاجره بین آنجلا و پدرو، او تمام رابطه هایش را با پدرش قطع کرد و به او می گوید که “فراموش کند که دختری داشته است” و از پله ها پایین آمد. پدرو که نمی توانست تحمل کند دخترش او را ترک می کند، دنبالش می دود، صدایش می کند و در این حین، دچار حمله قلبی شده و حالش بد می شود….می گوید متاسفم…و به زمین می افتد. به سرعت با یک آمبولانس به بیمارستان منتقل می شود، جایی که دو روز بعد بهبود می یابد…

در مدتی که در بیمارستان بود، همسر جدیدش با عشقش که درست مانند خود او  گستاخ بود، در کارخانه، بی پروا و لجام گسیخته مشغول رابطه می شود. روی میزی که در اتاق مدیرکل به عنوان تختخواب از آن استفاده می شد. باقی سریال رو هم که دارید تماشا می کنید!

 

 

این چند روز هم جمع کثیری از مردم ما آواره ی کوچه و همسایه و دوست و آشنا شدن تا از فرکانس و ماهواره ی جدید فرستنده ی این شبکه ی پرطرفدار مطلع بشن و گویا هنوز موفقیت چشمگیری عاید نشده چون بعد از عرب ست و نایل ست و .. روی یوتل ست هم آمد و دوباره و چندباره رفت.

به هر حال اگر دوستانی از وضعیت نهایی این شبکه اطلاعی در دست دارند در قسمت نظرها اعلام کنند تا خانواده هایی رو که تعدادشون کم هم نیست از نگرانی برهانند!

در پایان قسمتی از این سریال رو که در شبکه ی فارسی وان هم سانسور شده بود براتون میذارم باشد که از دلتنگیتون کمی بکاهد!

دانلود قسمت سانسور شده ی سریال سفری دیگر

 

فارسی وان شبکه ی محبوب فارسی زبانان

همچنین موسیقی پایانی این سریال رو هم با صدای لورینا رویاس بازیگر نقش ایزابل براتون میذارم.

دانلود موسیقی پایانی سریال سفری دیگر

موفق باشید و لذت ببرید!

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ٦:۱٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٥ امرداد ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک

+ سریال به من دروغ بگو ( Lie to me )

سریال به من دروغ بگو با بازی تیم راث بزرگ یک سریال بی نظیره و من رو که عشق و خود باخته علوم روانشناسی و شناخت آدم ها و روابط هستم به شدت شیفته ی خودش کرده.

سریال درباره ی گروهی در دل اف بی آی امریکاست که کارش پیگیری پرونده هایی هست که با اینکه ادله و مدارک کامله ولی تردیدی وجود داره که آیا واقعا متهم مجرم هست یا نه؟

این گروه با استفاده از علم روانشناسی ، رفتارشناسی ، نشانه شناسی ، زبان بدن و خلاصه ریزترین نشانه ها قاتل و جانی رو پیدا میکنند.

پیشنهاد میکنم تماشا کنید چون در سالم سازی روابط روزمره تون هم بی تاثیر نیست!

من که کارم بیزینس و مدیریت فروشه بسیار به این نکات Body Language  وابستهت و دلبسته هستم.

در تماشای این سریال لذت ببرید. من یک سیزن آن را دارم ولی فکنر میکنم پلن 3 سیزنی برای اون تهیه شده و با اینکه سناریو نویسی برای همچین مضمونی بسیار سخته و حتما با همراهی و مشاوره ی تخصصی گروهی روانشناس و متخصص زبان بدن و علوم مشابه داره نوشته میشه الان اواسط پخش سیزن 2 است.

تیم راث بزرگ در سریال به من دروغ بگو

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ٤:٢۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٠ تیر ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک

+ لاست

سریال زیبای لاست به پایان رسید. در تغییر رویه ای بی سابقه از این پس موسیقی های شنیدنی و پرخاطره را اینجا خواهم گذاشت و در اولین پست پس از این تصمیم و تغییر موسیقی عنوان بندی ابتدایی این مجموعه که یار غار شب های بی خواب خیلی از ماها بوده و بی خبر از همه ی راز ها و رمز های این جزیره در پی کشف بیشتر و قانع کردن خود به اینکه فقط یک اپیزود دیگر خواهم دید و بعد خواهم خوابید ، فارغ از اینکه در نهایت ساعت پاسی از نیمه ی شب گذشته و ولع اپیزودی دیگر جانمان را آتش زده...

این شرح هجران انبوهی از امثال ماست که در شب های بی خوابی این موسیقی نوید بخش باز گشایی اندکی دیگر از این بیکران بود و ترس و وحشت و دلهره و رمزآلود بودن را به رخ ما می کشید.

تقدیمی از آثار فاخر و قابل بحث مایکل جیاچینو به زهم بنده البته هست.

گوارای وجود و آرامش گوشتان .. باشد که یادآور بخشی کوچک از خاطره تماشای این سریال خاطره ساز باشد.

دانلود

تا نوبه ی بعد پیروز باشید .. موسیقی هایی که آرزوی شنیدن و داشتنش را دارید را عنوان کنید تا در حد توانم در همینجا بگذارم.

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ۸:٥۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک

+ لاست و کشت مرا این باقی قضایا

سلام

این سری ششم از سریال پربیننده ی لاست هم بالاخره رسید و تا قسمت ١١ پخش شده

میشه گفت تا نیمه ی ماجرا.

داستان دود سیاه رو تا حدی حل کرد و مسئله ی دیگری را نیز پیش کشید.. جهان موازی.

که دانشمندان اخیرا هم نظریه ی جدیدی بر اون ارائه دادند. داستانی که پیش از این در فیلم و سریال های دیگری نیز بیان شده بود. مثل بیهمتا یا یکتا (One) با بازی جت لی که نسخه اکشن آن است و یا درهای کشویی (The Slider Doors) با بازی گوینت پالترو و...

البته من شخصا این سریال رو دوست دارم و دنبال میکنم و کلا از سریال های جی جی آبرامز داره کم کم خوشم میاد .. در حال حاضر دارم سیزن پنجم و آخر آلیاس رو تموم می کنم و منتظر سیزن دوم فرینج نیز هستم.

داستانی که هست به نظرم جدا از اینکه لاست سر و گردنی از بقیه بالاتره ولی بیس اولیه داستان از همان آلیاس داره سرچشمه می گیره. اپیزودهای 40 دقیقه ای ( که در فرینج شده 50دقیقه!) از انبوه شخصیتها و بازیگران تا سیر داستانی جلوبرنده سریال و نه داستان. تفاوت اینجاست که داستان بر اساس سناریو دارای پیچ و خم انحصاری مربوط به خود هست و این بخش پذیری اپیزودها که کمابیش شبیه هم شوک رو وارد میکنه و بعد طرح مسئله و بعد درگیری و  حل مسئله و در 90 درصد موارد شوک جدیدی برای تعلیق تا اپیزود بعد.

انتخاب بازیگران نقطه ی قوت همه ی این سریال هاست. از خلبان اوشنیک 815 لاست که در همان اپیزود اول سیزن یک در کسری از سکانس توسط دودسیاه میمیره که همان شخصیت بامزه ی سریال آلیاس نیز هست که دوست مایکل وان و مامور سی آی ای است تا جان لاک در لاست که در آلیاس هم قاضی فدراله، کوئنتین تارانتینو بازیگر مهمان آلیاس که از کارگردانهای قوی و مستقله ، و حتی دختر اینگرید برگمن و روبرتو روسولینی بنام ایزابلا روسولینی که در آلیاس نقش خاله ی سیدنی بریستو رو داره.

البته ذکر نقش جک بریستو پدر سیدنی که در تایتانیک نیز بازی می کرد خالی از لطف نیست.

موسیقی همه ی اینها ساخته ی مایکل جیاچینو (Michael Giacchino) است. که من آینده ی درخشانی رو براش پیش بینی میکنم و حس مس کنم سبک آهنگسازیش الهام گرفته از المر برنستاین از قدما و یا همین جیمز هورنر خودمان از جدیدهاست و همین اواخر هم بخاطر موسیقی زیبا و رویایی آپ اسکار رو از هورنر بزرگ قاپید.( هم در لاست و هم در آلیاس و فرینج موسیقی های خوبی نوشته)

من از اطاله ی کلام می پرهیزم و در نوبه های بعد و پست های آتی به نکته های دیگری از سریال ها خواهم پرداخت.

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ٤:۳٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٢ فروردین ۱۳۸٩
تگ ها: لاست و سریال و موسیقی
comment نظرات () لینک

+ احساس ما

افرادی که بیشترین ها را به دست می آورند معمولا افرادی هستند که پیدا کردن جانشین برای شان بسیار مشکل است. آنها نه تنها بر فراز رقابت در پرواز هستند بلکه مافوق خود مفهوم رقابت نیز می باشند.

بهترین روش برای بی رقیب بودن این است که تا آنجا که امکان دارد خودمان را صرف کارهایمان بکنیم. اگر ماصرفا کاری را انجام دهیم و نهایت تلاشمان را بکار نبندیم شخص دیگری می تواند همان کار را به خوبی انجام دهد و از شانس های موجود در آن نیز بهره گیرد. با این حال زمانی که کارمان بیان بدیع موجودیت منحصر به فرد ما باشد هیچ کس نمی تواند آن کاار را مانند ما انجام بدهد. خواه کارگر کارخانه سازنده مدار الکترونیکی باشیم خواه مدیر یک شرکت بزرگ باشیم یا به وسیله تلفن خرید و فروش کنیم و یا راننده کامیون باشیم ، باید خودمان را با تمام وجود صرف کارمان بکنیم.

با جوهره منحصر به فرد خودمان به کارمان ارزشی چشمگیر ببخشیم. در نتیجه آن کار به معنای واقعی کلمه به شکلی با ارزش و چشمگیر گسترش می یابد.

بعضی از مردم کارها را به شکل دیگری انجام می دهند. آنها چنان با کارشان ادغام می شوند که کلا فرموش می کنند که زندگی جنبه های غیر از کار و کاسبی دارد.

بخاطر بسپاریم که شغل ما علت وجود ما نیست بلکه به نوعی بیانگر قسمتی از ما می باشد. اگر با چنین برداشتی برای انجام کاری تلاش کنیم به همان اندازه نیز کارمان برای ما ارزش و موفقیت به ارمغان می آورد.

 

برگ سبز دیگری از دفتر بی کران زندگی برتر به قلم دکتر ابراهیم میثاق و مرقومی این بنده کمترین.

از زمستان که خبری نبود و ... بعد این زمستان 9 ماهه! دل به هوای بهاری می سپاریم. باشد که بزدان پاک دست همیاری و حمایت خود را از سر این ملت برندارد و پیروز شود هر آنچه که باید.

شاید این نوشتار آخرین ارسالی در واپسین روزهای سال 88 باشد و شاید هم نباشد!

در نوروز باستانی اگر عمری بود و فراغتی ( که نوروز هست و بالهای فراغتش! ) از چیزهای دیگری نیز خواهم نوشت و به امید پروردگار از نیمه ی دوم فروردین ماه این نوشتار را از منظر زندگی برتر پی خواهیم گرفت.

شاد باشید و بهروز .. با موفقیت و پیروزی همگون.

 

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٩ اسفند ۱۳۸۸
comment نظرات () لینک

← صفحه بعد صفحه قبل →