روياي سپيد


+ انجيل به روايت مرقس ( ادامه‌ )

عيسي پيروزمندانه وارد اورشليم مي شود . جمعيت فرياد مي زند : هوشيانا ! (‌تمنا که خلاصی دهی) مبارك باد آن كسي كه بنام خداوند مي آيد ! مبارك باد ملكوت آتيه پدر و مادر ما داوود ! در اورشليم پيشه وراني را كه در صحن معبد دكه داشتند بيرون مي راند و هياهو راه مي اندازد ، همچنين با تعليمات و نيز جرو بحثهاي خود با نمايندگان دو فرقه عمده مذهبي ، فريسيان و صدوقيان ، توجه مردم را به خود جلب مي كند . آنها در صددند او را وادارند حرفهاي خطرناك بزند و گيرش بيندازند  ولي موفق نمي شوند . با اين حال تصميم مي گيرند ترتيب بازداشت او را بدهند . در اين ميان عيد مذهبي بزرگي فرا مي رسد ، و عيسي و حواريون براي صرف شامي كه مطابق مرسوم ، آغازگر اين عيدست دور هم گرد مي آيند . در حين شام عيسي نان بر مي دارد ، آن را تبرك مي دهد ، و ميان حواريون تقسيم مي كند و مي گويد :  اين خون عهد من است ، كه براي بسياري ريخته مي شود. ( عهد ، وعده خداوند به يهوديان بود كه چنانچه قوانين شرع را زير پا نگذارند بندگان محبوب او خواهند بود) عيسي سپس حواريون را به كوه زيتون مي برد و در آنجا هنگامي كه مشغول عبادت است توسط جمع مسلحي دستگير مي شود . اينها را سران كاهنان و همدستانشان فرستاده اند و راهنماي آنها يهودا ، يكي از حواريون خود عيسي است كه با بوسه اي به او خيانت مي كند . (يهودا براي راهنمايي مأموران قرار گذاشته بود هر كه را بوسيد بفهمند عيسي است و دستگيرش كنند ) عيسي را مي گيرند و به خانه كاهن اعظم مي برند .

...ادامه دارد...

-----------------------------------------------------------

با عرض پوزش از دوستان گرامی که يک هفته اين سايت بروز نشد...

به احتمال زياد از نوبه بعد در کنار مطلب عيسی طبق وعده ای که روز اول دادم نکات ويژه ای از مسائل روانشناسی ( زندگی برتر ! ) را اينجا خواهم گذاشت... يا دو صفحه در هر نوبه ( يکی عيسی و ديگری زندگی برتر ) و يا با هر بار بروز شدن صفحه يکی را بترتيب خواهم گذاشت.. بهر حال منتظر نظرات و پيشنهادات شما خواهم بود..

و در ضمن عزيزی از راه دور مرا نوازش داده است که خالی از لطف نيست که در اينجا ياد و تشکر ويژه ای از او بنمايم و لينکی به رسم يادگار  به او بدهم: ==>> فرناز ... سپاس

و اما امروز هم ميخواهم نکته ای را عرض کنم:

عاشق را فراق بهتر تا که وصال ، که در وصال بيم فراق است ولی در فراق اميد وصال.

باتشکر...

 

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ۸:٥٥ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٤ امرداد ۱۳۸٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک