روياي سپيد


+ دنيای پيرامون ما - عيسی هنوز در تعليق!

دنيای پيرامون ما

نحوه ای که خود را می بينيم، همان نحوه ای است که دنيا را می نگريم. برای زندگی در دنيايی که از مهربانی مملو می باشد، مهربان باشيم. برای لذت از دنيايی که محترم است، احترام به ديگران را تمرين کنيم. اگر می خواهيم در دنيايی زندگی کنيم که از فراوانی ها پر باشد، خلاق باشيم.

اگر آرزو داريم در مورد خود احساس بهتری داشته باشيم، به ديگران کمک کنيم. زيبايی دنيای اطراف را ستايش کنيم تا اين زيبايی بخشی از وجود ما شود. پيروزی های ديگران را ارزش داده و ستايش کنيم تا ظرفيت موفقيت خود را تقويت کنيم.

يک عالم کامل در اطراف ما وجود دارد که از آن ما است تا آن را تجربه کنيم. کيفيت اين تجربه تا حد زيادی به ما بستگی دارد. اگر مشکلی بوجود بيايد، نبايد توقع داشته باشيم که فقط مثبت فکر کردن در مورد آنها ، بطور ناگهانی و جادويی آنها را تغيير دهد.

برای تفکر مثبت جايگزينهای ديگری هم وجود دارد. می توانيم عصبانی، دلخور و يا افسرده باشيم. ممکن است انرژی زيادی را صرف اظهار تاسف برای خودمان بکنيم. اما همه اينها چه سودی برای ما دارند؟

ما بايد با فکری باز با احتمالات برخورد کنيم.

اگر در چاله ای افتاده باشيم گام اول اينست که کندن را متوقف کنيم. هنگاميکه کارها بد پيش می روند با اتخاذ افکار منفی آنها را بدتر نکنيم و در عوض بدنبال افکار و اعمال مثبت باشيم.

آرزو بدون عمل و تعهد، خواب شيرینی بيش نيست.

عمل و تعهد بدون آرزو، کابوسی بيش نيست.

-----------------------------------------------------------

ممنون از محبت همه شما عزیزان که به من لطف داريد و به اينجا ير مينزنيد...

از پيگيريهای خوب ميثم هم ممنونم... در پاسخ بايد بگم که اين  حرف ها مال کسی نيست!... بلکه گلچينی است از همه آن چيزهايی که من ميدونم و شنيدم...

اما بهر حال بايد از محبتها و مهربونی های بيدريغ دوست و استاد گرانقدرم، دکتر ابراهيم ميثاق تشکر و سپاسگزاری بنمايم.

ترانه زيبايی هم از يغما گلرويی خوانده ام که بزودی اينجا خواهم گذاشت...

عيسی را هم چشم، حتمآ ادامه خواهم داد...

با تشکر

نویسنده : مهدی اسدی ; ساعت ٦:٤۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک