روانشناسی زندگی قسمت دوم و چند نکته من باب همایش

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرانقدر 

خیل انبوه ایمیل و کامنت های خصوصی دوستداران و مراجعین به این وبلاگ خبر از استقبال عمومی از این حرکت مردمی و خداپسندانه دارد .. باشد که در این راه پیروز و خدمتگزار باشیم.

قبل از شروع مطلب این هفته نکاتی را درباره ی برگزاری همایش بی سابقه ای با حضور جناب آقای دکتر ابراهیم میثاق با نام خانواده ی بهشت آیین به اطلاع میرسانم.

قرار است جمعه ای پس از دهم اسفند 1389 همایشی برگزار و خیل مشتاقان حضور به هم رسانده ، دیدارها تازه شده و با دکتر میثاق ، میثاقی حضوری داشته باشیم. علاقمندان می توانند به ازای هر نفر 000 500 ریال به حساب 0201315313000 بانک پارسیان به نام ابراهیم میثاق واریز و تصویر فیش واریزی را به نشانی مطب ایشان تحویل و دعوتنامه ی حضور دریافت دارند. بدیهی ست روز دقیق برگزاری همایش متعاقبا از طریق همین وبلاگ به اطلاع عزیزان خواهد رسید. به امید دیدار شما...

دکتر ابراهیم میثاق

ادامه مطلب هفته ی قبل

موارد سه گانه ای پیشنهاد می گردد که هرگز نه دستور داده شود نه تنبیه و نه مذاکره. ما در این سه شرایط و موقعیت باید سکوت کنیم.

1. خشم و عصبانیت

2. گرسنگی

3. خستگی

4. زمان قاعدگی ماهیانه (پریود) و PMS یا سندرم پیش از قاعدگی (با تشکر از دوست خوبم دکتر زینب نوروزی که نسخه ی اولیه را مطالعه و اصلاح کردند)

ما در مذاکرات خودمان با طرف مقابل حذفیاتی هم باید داشته باشیم مثل استفاده از ادبیاتی مثل وظیفه داری ، وظیفه ات هست یا بود ، باید ، چرا و ...

مناسبات ، تولد ها ، سالگرد ها و روزهای مهم و پراهمیت برای طرف مقابل را به یاد داشته باشید.

نصیحت نکنید ، سرزنش و نکوهش نکنید ، رازدار باشید و به خاطر داشته باشید در محاوره ی خودتان با همسرتان که مردها اطلاعات می دهند و تخلیه می شوند و راه حل می خواهند ولی زنان همدردی و همدلی می خواهند و در حین حرف زدن به راه حل می رسند و نیازی به راه حل گرفتن از طرف مقابل ندارند. 

مردها در شروع مذاکره حتما می خواهند بدانند درباره ی چه سخن می خواهید بگویید (هدف گرا - کلی نگر) ولی زنان صرف صحبت کردن را دوست دارند و نیاز ندارند بدانند درباره ی چه چیزی با ایشان صحبت خواهید کرد (رابطه گرا - جزیی نگر).

در نوبت بعد خواهید خواند:

شناسه های مهم در دوران شناخت و نامزدی

تعهد و تعصب .. آری یا خیر!

ابهامات را چگونه روشن کنیم؟

چه چیزی در همسرمان ما را مطمئن می کند؟

و...

موسیقی این هفته هم ساخته ی جان باری ست برای فیلم رقصنده با گرگها. موسیقی آرام و زیبایی ست که با همراهی سازهای زهی آرامش بخش تر شده است.

پی نوشت مورخ دوازدهم بهمن ماه هشتاد و نه: با خبر شدیم متاسفانه هنرمند فقید جان باری رخت از جهان بربست و جهان موسیقی را تنها گذاشت. خدابیامرزد او را که با نواهای زیبای آسمانی و آرامش بخشش خیل عظیمی از دوستداران هنر و موسیقی را شاد و سیراب کرد.

لذت ببرید : دانلود موسیقی فیلم رقصنده با گرگها ساخته ی جان باری.

فرازی دیگر از صحبت های دکتر میثاق را هم برای پایان این پست در نظر گرفته ام که امیدوارم راهگشا باشد.

"فهمیدن آموختنی نیست ، پس اگر بدیهیات را توضیح می دهید و باز هم در فهم آن مشکوک هستند شما الزام به ترک ایشان دارید .. این حق و سهم شماست که نیمه ی دیگرتان به قدر و ارزش شما از موهبات تربیت و درک در خانواده و جامعه بهره مند باشد."

پیروز باشید و زیبا!

/ 14 نظر / 46 بازدید
نمایش نظرات قبلی
من

سلام پاسخ شما را به خانم يكتا خواندم. يعني منظور شما اين است كه دكتر فقط براي تبليغات وبلاگ را باز كرده اند نه براي راهنمايي و كمك به جوانان؟ و اگر قصدشان كمك به جوانان است چرا در اين چند ماه وبلاگ را بسته اند .

داود

سلام اقای اسدی من در وب لاگ خانم نوروزی کامنت گذاشتم دیدم جواب داد ه اید... متشکرم اما یک سوال دکتر میثاق به 10 جلسه که هر کدام 10 ساعت است اشاره دارد؟ یا ده جلسه یک ساعته؟ و نمیدانم که شما برنامه اردی بهشت این هفته را کامل دیدید یا نه اما در جایی که دکتر میثاق در مورد بررسی رفتار محبوب در شرایط معمول و غیر معمولی اشاره کردند فرمودند که زمانی که محبوب عصبانی است از او بخواهیم که ببینیمش یا اینکه خودمان به عمد او را عصبانی کنیم و رفتارش را در ان لحظه ببینیم؟؟

داود

متشکرم خوب خوشحالم که هزار مین کامنت را من گذاشتم(جایزه ندارم؟!) جواب قسمت اول سوالم را کامل متوجه شدم متشکرم اما اگر خانواده دختر مخالفت کردند چگونه رضایتشان را جلب کنیم؟ و اینکه در همان جلسه 10 ساعته اینکه خودمان به عمد او را عصبانی کنیم کار درستی است یا خیر؟ متشکرم از جوابتان.

؟

فکر کنم جناب میثاق پول و شهرت و یه چیز دیگه به کمک و دستگیری مردم ترجیح دادن. البته عجیب نیست اگه چنین باشه... از گشایش مجدد وبلاگشون با نیت تبلیغات و بسیاری مسائل دیگه این موضوع روشنه.... موفق باشن

زینب نوروزی

سلام. وبلاگم رو به روز كردم به مطلبي نحت عنوان همایش "انتخاب عاقلانه...زندگی عاشقانه (ازدواج موفق) "سخنران: دکتر ابراهیم میثاق. از شما دعوت مي كنم از وبلاگم بازديد فرماييد.

یا ارحم الراحمین

سلام ظاهرا اقای دکتر میثاق بیشتر متعلق به مرفهین بی درد هستند که از بی دردی زیاد دردمندند؟؟؟؟؟ راستش راجع به ایشون جور دیگه ای فکر میکردم تاحالا کاری هم برای رضای خدا انجام داده اند؟ همون خدایی که طوری توی حرفهاشون راجع بهش صحبت میکردند باورم شده بود دکتری هم پیدا میشه که خدارو واقعا بشناسه اما افسوس... هرچند مطمئنا اولین درسی که ایشون به همه میدن اینه که بیخیال حرفهای بقیه کار خودت رو بکن ....پس زهی خیال باطل که این حرفها اثری داشته باشه.

سارا

سلام.من به دنبال سی دی های سخنرانی دکترمیثاقم.لطفاراهنمایی ام کنید

مریم

سلام من امروز تماس گرفتم ولي گفتن كه دكتر ديگه مشاوره انجام نمي دهند و شماره ي برادرشون رو به من دادند و من واقعا نياز به مشاوره با خود دكتر دارم .منتظر جوابتون هستم من تا سه شنبه تهران هستم مرسي.

نرگس

"سر سخت در نادیده گرفتن اشتباهات نباشیم"... سلام این جمله را شما به زبان اقای میثاق در کامنت قبلی خود نوشتید میشود بیشتر توضیح دهید چه اشتباهاتی؟ تا چه حد؟...