شناسه های مهم در انتخاب

 

با سلام دوستان و همراهان خوب

ابتدا شماره حساب همایش دکتر میثاق را تصحیح کنم که بسیاری از دوستان تقاضا داشتند راحت تر بتونند واریز و ثبت نام کنند که شماره کارت اعلام می گردد:

6273-5310-3013-6283

کارت بانک تجارت بنام دکتر ابراهیم میثاق

و اما ادامه...

شناسه های مهم در دوران شناخت و نامزدی

1. هیبت:

فرد مورد نظر شما باید شما را از نظر اتکای خانواده اغنا کند. شما او را باید بعنوان ستون و تکیه گاه زندگی خود بپذیرید. هرگونه نگاه سرسری در این مورد عواقب دهشتناکی را به همراه دارد. پس در وهله ی اول این موضوع را در نظر داشته و با آن کنار بیایید.

2. حمایت:

در بحرانی ترین شرایطی که می توانید تصور کنید شما و خانواده تان به آن دچار شوید می توانید انتظار حمایت از او داشته باشید؟ کاری انجام می دهد و یا می خواهد؟ شما و خانواده تان چقدر برای او مهم هستید؟ پاسخ به این سوال ها ، تصورتان از حمایت همسر آینده تان را روشن می سازد.

3. امنیت:

شما به امنیت نیاز دارید و به انواع آن هم!

امنیت عاطفی برای اینکه تنها یکه تاز دل شما او باید باشد .. بتوانید عاشقش باشید و عاشقش باقی بمانید.

امنیت اقتصادی برای اینکه تدبیر زندگی تان را بدیت بگیرد .. دست و دلباز برای شما باشد و خساست برای همسر در اینجا معنا ندارد و نمره ی منفی وحشتناکی را حائز می گردد.

امنیت غریزی برای اینکه خیال تان آرام و راحت باشد که فقط با شماست و امنیت جنسی را برایتان به ارمغان می آورد .. از لحاظ مصون بودن از بیماری های مهلک بی بند و باری.

4. احترام:

احترام شما و خانواده تان .. این شامل قابل قبول بودن لحن و شیوه ی کلام از نظر شما نیز می شود .. اگر طرز صحبت کردن و معاشرت ایشان را نمی پسندید مطمئن باشید پس از ازدواج هیچ چیز تغییر نخواهد کرد .. اصولا به تغییر بعد از ازدواج اعتقادی نداشته باشید!

5. محبت:

محبت کردن یه شما را بلد باشد و به زبان شما! .. دقت کنید محبت کردن به زبان شما را بلد باشد و یا حداقل یاد بگیرد و سلیقه و علایق شما دستش بیاید و خود را ملزم به رعایت آن بداند .. یعنی شما با دوست داشتن کلامی ارضا می شوید یا یک شاخه گل گرفتن ساده یا خرید یک سرویس طلا! .. این ها را بداند تا برای هیچ کدام تان سوءتفاهم ایجاد نشود.

برای یک انتخاب مناسب اینها را باید از طرف مقابل بدانید ولی آیا باید ما فقط بدانیم؟ نه بگذارید او هم به ابهامات ذهنش پاسخ دهد .. همه چیز را به او بگوییم؟ در حد اینکه سوءبرداشت ایجاد نکند باید بگوییم.

"جز راست نباید گفت    هر راست نشاید گفت"

بعضی موارد هست که گفتنش کمکی نمی کند و بعدها هم او بفهمد چیزی را تغییر نمی دهد ولی الان ممکن است موقعیت را حساس کند پس فعلا نمی گوییم ولی موارد مهم در تصمیم گیری حتما باید عنوان شود ولو به ضررتان است.

و مورد مهم دیگر این است ما تلاش می کنیم اطلاعاتی از طرف مقابل را بدست بیاوریم تا با طیب خاطر دست به انتخاب بزنیم آیا صرف کسب اطلاعات از پارتنر مشکل را حل می کند؟

پاسخ منفی ست! بسیاری از ابهامات نزد خود ماست و ما باید خود را بهتر بشناسیم و خواسته هایمان را بطور روشن مطرح کنیم. پیشنهاد می گردد موارد زیر را از قبل نزد خودمان پاسخ دهیم و از طرف مقابلمان نیز بپرسیم .. در شناسایی عواطف و علایق و تفاهمات و اختلافات کمک شایانی می کند:

1. نقاط ضعف:

شناسایی نقاط ضعف ما مهمترین نکته است .. اینکه ما زودرنجیم ، حساسیم ، دیر ناراحت میشویم ، بلندبلند حرف میزنیم یا بلند قهقهه میزنیم و ... کمک می کند به کیفیت رابطه ی ما!

2. غبطه ها و کاش ها:

شناسایی اندوه ها ، آرزوها ، ... و هر چیزی که فکر می کنید بدون در نظر گرفتن توانایی همسرتان دوست دارید انجامش بدید یا می دادید!

3. فرهنگ خانواده:

خانواده ی مذهبی دارید یا روشنفکر؟ باز یا بسته؟ فرهنگی یا بازاری؟ مطالعه ای یا فیلمی؟ و ... هر چیزی که به نظرتان میاید را به او بگویید.

4. انعطاف پذیری:

در چه حدی خود را انتقادپذیر می دانید؟ چقدر نیز انتقاد می کنید؟ شما را به عنوان یک فرد غرغرو در خانواده می شناسند؟

5. نقاط عطف زندگی:

برای هم از افتخارات ، مدالها ، خاطره ای خنده دار و پر غرور ، ... و هر چیزی که برای شما مهم جلوه ی کند بگویید.

6. تصمیم گیری در خانواده:

در خانواده ی شما تصمیم گیرنده کیست؟ یک نفر یا همه؟ مشورتی ست یا دیکتاتوری؟ شما چی دوست دارید؟

تعهد و تعصب برای بعد از انتخاب است .. این انتخاب یا بعد از نامزدی ست یا بعد ازعقد تصمیم با شماست . برای شناخت در دوران نامزدی 10 جلسه ی الزاما 10 ساعته پیشنهاد می شود که بعد از پایان آن امکان انتخاب داشته باشید نه اینکه ابتدای امر عقد دایم کنید و حالا بروید برای شناخت! چرا که بعد از 10 جلسه حق هیچکونه انتخاب و اظهارنظری ندارید! ابهامات را نیز بدون هیچ تعارف و مصلحتی بپرسید .. مواردی هست که مادر یا پدر پارتنر هیچ جا دیده نشده ولی هیچ وقت سوال ایجاد نشده که مثلا آقای پدر کجا هستند!

در نهایت چیزهایی که شما را مطمئن می کنند برای انتخاب و زندگی مشترک را روشن سازید .. توقعاتی که دارید .. زندگی ای که دوست دارید .. شرایط اقتصادی .. کلاس زندگی دلخواه و ... هر چیزی که برای شما اهمیت دارد.

در نوبت بعد خواهید خواند:

عوامل موجه برای جدایی

ویروسهای ارتباطی

دافعه ها و جاذبه ها

شنود و دل کندن

و ...

موسیقی این هفته نیز متعلق به فیلم فرشتگان و شیاطین ساخته ی هانس زیمر است. موسیقی آرام و حماسی با آوای ملایم و درونی ویلون که روح آدمی را نوازش می دهد.

لذت ببرید از شنیدنش: دانلود موسیقی فرشتگان و شیاطین ساخته ی هانس زیمر.

فرازی دیگر ار صحبتهای گهربار جناب آقای دکتر میثاق:

"هرچه که می کنی فقط همان کن - آنچه هستی بنمایان ، آنچه هستی باش"

برقرار باشید و پاینده!

 

 

/ 38 نظر / 38 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هانیه

سلام. وبلاگ بسیار خوبی دارید. من از برنامه جوانی و عشق با برنامه اردیبهشت و دکتر میثاق آشنا شدم و بسیار جذب صحبت های حکیمانه ایشون قرار گرفتم و در اینترنت به دنبال مطالبی از ایشون گشتم و سایت آقای دکتر رو هم پیدا کردم منتها گویا زیاد فعال نیست و لی دیدم که سایت شما بسیار فعال و به روز است. چرا بعضی 5شنبه ها آقای دکتر برنامه ندارند. و دیگر این که ایشون چه برنامه هایی در تلویزیون داشتند و مثلا همین برنامه اردیبهشت از چه زمانی شروع شده و برای تهیه برنامه های ایشون چه باید کرد؟ و این کلینیک های مشاوره ازدواج که دکتر می فرمایند به چه صورتی است و آیا اصلا همچین جاهای در کشور ما وجود داره که کسانی با اطلاعات وسیع آقای دکتر فعالیت کنندو به انجا بتوان مرجعه کرد؟ ممنون

مهتاب

سلام من يک سوال داشتم خواستگاري دارم که شغلش به نحوي است که 15 روز در ماه درداخل شهر و 15 روز در شهر هاي صنعتي مشغول به کار است به عبارتي همسر اين شخص در سال 6 ماه متاهل است و 6 ماه مجرد و تنها . و من شخصي هستم که تنهايي به شدت اذيتم ميکند و افسردگي ميگيرم و حتي غذا هم نميتوانم بخورم. با توجه به دانستن اين موضوع آيا مي توان روي ازدواج با اين شخص فکر کنم يا نه ؟ چون اين مساله انقدر برايم مهم است که تا حل نشود نيتونم به ويژگي هاي ديگر اين فرد فکر کنم و شغل ايشون هم قابل تغيير نيست و همين خواهد ماند. ميخواست نطر اقاي دکتر رو بدانم. سپاسگزارم.

هانیه

سلام مجدد. میشه شما از طرف هوادارن دکتر از ایشون تقاضا کنید هر هفته برنامه داشته باشند و در برنامه روی خط باسید هم حضور پیدا کنند. این یک جلسه در هفته خیلی کمه ولی باز هم از هیچی بهتره. کاش آقای دکتر در وبشون هر هفته پست می گذاشتند. حالا یا از متن های زیبایی که اول اردیبهشت عنوان میکنند یا سرقصل هایی که عنوان داند مثلا در قسمت آخر راز موفقیت که به طور بسیار اتفاقی دیدم و بسیار لذت بردم ایشون می خواستند که 13مورد وی#گی انسان موفق رو بگویند که وقت نشد. (امان از این تایم کم تلویزیون برای برنامه های مفید!) مثلا میتونند این عناوین رو در وب قرار بدهند یا مسایلی از این دست. واقعا ما تشنه شنیدن چنین صحبت های مفیدی هستیم. موفق و پیروز باشید.

هانیه

سلام. باز هم اين هفته که آقاي دکتر نيامدند اردیبهشت؟ خواهشا هفته بعد تشريف بياورند. ممنون. (راستی عکس هایی که گذاشتید باز نمی شوند)

زینب نوروزی

واقعا نمی دونم چی باید بگم! این مدت اون قدر خبرای بد شنیدم که رو ذهنیت من اثر منفی گذاشته.[ناراحت] ولی حداقل به خودم میگم که باز هم مردهایی وجود دارند که با بقیه متفاوتند.

زینب نوروزی

از موضوعی که عنوان کردید واقعا اظهار تاسف می کنم که همچین مسئله ای در جامعه وجود داره. واقعا نمی دونم چی بگم! آدم هایی که فکر می کنیم خوبن، پشت پرده، آدمای دیگه ای هستند![ناراحت]

سمیه

با سلام من همیشه از صحبتهای دکتر میثاق انرژی مثبت می‌گیرم و برنامه‌هاشون رو دنبال می‌کنم اما می‌خواستم برای استفاده بیشتر از تجربیاتشون یک جلسه ملاقات در مطب ایشون داشته باشم لطفا راهنماییم کنید ممنون از محبتتون

عباس داود

سلام.من همونم که بهم میل زدید و گفتید شمارمو بهتون میل کنم.منم این کار را کردم ولی هنوز منتظر یک ژاسخ از طرف شما و دکتر میثاقم. 09196025183 09127025907

زینب

سلام من ادرس و شماره تلفن مطب اقای میثاق رو هر چه زودتر میخوام لطفا ی سوال درسته که اقای میثاق دکتری ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا سریع به من جواب بدین ممنون

زهرا

سلام من 4 ماه و نیمه نامزد کردم قبل از خواستگاری با نامزدم 7 ماه دوست بودیم انتخاب من بر اساس شناختی که در دوران دوستی به دست آورده بودم صورت گرفت..اما چندروزی بعد از شروع نامزدی به تفاوت هایی در رفتار و گفتار وی پی بردم که شدیدا باعث نگرانیم شد..در این مدت 4 ماهه اوضاع مقدار قابل توجهی بهتر شد..با توجه به این که من از ایشان نزدیک به 3 سال بزرگترم می خواهم به من مشاوره دهید ممنون میشوم