بیش از حد تفکر

نگذاریم تفکر ما مانع عمل کردن ما شود افکار ما می تواند هر نوع رفتار غیرمنطقی را منطقی سازد. ولی اینگونه نباید بگذاریم افکار ما به ما خدمت کنند.

تفکر برای فرآورده های بسیار خوبی به ارمغان می آورند ولی در بعضی وقتها دیگر بجای روشنگری باعث مبهم شدن می شوند.

موارد با ارزش دیگری مانند عشق ، زیبایی و یا ایمان وجود دارند که بصورت منطقی برای ما قابل فهم نیستند و اگر هم سعی کنیم که آنها را منطقی سازیم خواهیم دید که آنها به مقدار زیادی ارزش خود را از دست داده و طبیعتا کمتر احساس خواهند شد.

تفکر یکی از شگفت آورترین و نیرومندترین ابزارهایی است که در اختیار داریم ولی تنها ابزار ما نیست. ما حتما می خواهیم سوال کنیم و کنجکاو باشیم. حتما می خواهیم دنیایی را که در آن زندگی می کنیم تعریف کرده تجزیه و تحلیل نموده و بشناسیم. ولی برای زندگی نه فقط برنامه ریزی کنیم بلکه جریان هم داشته باشیم ؛ جریان در عشق ورزیدن ، تازه کردن خود ، رشد باطنی و جریان در اشتیاق و ایثار.

چنین جریانی را با افکار خود بطور کامل تعریف و منطقی نکنیم چون خشک شده ، مرده و به یک اندیشه محض تبدیل خواهند شد.

اینبار به زندگی برتر اکتفا می کنم ، حلول ماه ربیع و نزدیکی و بوی عید را تبریک میگم ، نمایشگاه دکوراسیون داخلی در نمایشگاع بین المللی و تماشای به رنگ ارغوان ابراهیم حاتمی کیا را در پایان هفته از دست ندهید.

تا هفته ی بعد...

 

/ 2 نظر / 34 بازدید
nadia

hi this text is interesting thank u

امید

میشه بیشتر توضیح بدید.. یعنی به غیراز تفکر چه ابزار های دیگه هم وجود داره ؟؟؟؟؟؟ همه چیز های که ما حس میکنیم و میبینیم از مغز ما هست دیگه حتی خود عشق و خود ایمان الان دانشمندا روی این نظریه دارند کار میکنند و برای عشق هم با اسکن مغز به این نتیجه رسیدند که سلول هایی از مغز در زمان عشق ورزی فعال میشه در نتیجه همه اینها ماهیتی فیزیکی داره