انجيل به روايت مرقس ( ادامه‌ )

سپس بازجوئي شروع مي شود و كاهن اعظم مي كوشد هرچه مي تواند گواه و مدرك عليه عيسي پيدا كند تا حكم اعدام او را موجه جلوه دهد . عيسي ساكت مي نشيند تا آن كه كاهن اعظم از او مي پرسد : آيا تو مسيح پسر خداي متبارك هستي ؟ عيسي مي گويد: هستم ، و شما پسر انسان را خواهيد ديد كه در دست راست خدا نشسته و بر ابرهاي آسمان مي آيد. اين كلمات يادآور باب هفتم كتاب ( دانيال نبي ) است ، كه پسر انسان موجودي آسماني و نايب خداوندگار است ، و پيشگوئي شده كه با ابرهاي آسمان مي آيد و فرمانروائي پرشكوه تمامي زمين به او داده مي شود . عيسي ادعا مي كند كه وي همان موجود آسماني است. و کاهن اعظم تهمت کفرگويی به او مب زند، و قتلش را می طلبد. ولی مقامات يهودی (از قرار معلوم )‌ اختيار اجرای حکم اعدام را ندارند، چون در اينجا عيسی را تحويل پيلاطس ، والی رومی {فلسطين} می دهند، و او شخصآ از عيسی بازجويی می کند، و می پرسد: << آيا تو پادشاه يهوديان هستی؟ >> پاسخ عيسی مبهم است: << اين گفته ی شماست‌>> و پيلاطس ديگر نمی تواند چيز بيشتری از او در بياورد. سرانجام مجازات اعدام را تاييد می کند، و عيسی را می فرستد که به صليب کشيده شود - اين روش اعدامی بود که قوانين رومی در آن زمان تجويز می کرد. سربازان رومی عيسی را می زنند و تمسخر می کنند، او را به ميدان اعدام می برند و به صليبی چوبی می بندند. عيسی شش ساعت از اين صليب آويزان است تا آن که جان می سپارد، و پاسدار رومی که مراقب او بود و آخرين نيايش او را شنيده است می گويد : << حقيقتآ اين مرد پسر خدا بود >>.

 

...ادامه دارد...

---------------------------------------------------------

در نوبه بعد بحث انجيل مرقس را خواهم بست و انجيل ديگری را آغاز خواهم کرد... قسمتهای بعدی شيرينتر  خواهند بود ولی ميزان استقبال بازديدکنندگان اين بلاگ از موضوع عيسی تصميم نهايی را مشخص خواهد کرد.

با آرزوی موفقيت برای تک تک شما عزيزان07.gif

 

/ 25 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا

سلام مهدی جان.نمی دونم چرا نمی تونم بهت ميل بزنم.من منتظر تو هستم.فعلا در پناه ايزد باشی.

علیرضا(تنها مسیح)

سلام وب لاگ زيبايی داريد و پر محتوا اما من کسی نيستم که بخوام در مورد حضرت مسيح و کتابش نظر بدم يا حق

ياس سفيد شب

سلام.جالب بود.ولی من در مورد عيسی(ع)تنها همين هايی رو می دونم که گفتی وقتی متوجه شدم که هيچی نمی دونم که جايی ديدم نوشته بود عيسی يک معلم يهود بودو تازه فهميدم جز تولد و صليب کشيده شدن چيز ديگه ای نمی دونم خيلی دوست دارم از اين قسمتها بدونم

Bahar

Men Reap not love sare after painful absence and bitter paintience and black despair

گلشيدو كوشا

سلام. من که قبلا هم به شما سر زده بودم از خوندن مطالبت بخصوص اون شعر واقعا لذت بردم بازم مياييم . موفق باشی

jesus-gospel

سلام .. دوست عزيز.. ممنونم از الطاف شما.. برکت خداوند بر شما باد.. و جلال و شکوه عيسی مسيح جاودان..

امیر

دوست عزيز . خداوند به شما برکت دهد . دعا می کنم هدايت روح القدس هميشه با تو باشد . دعا می کنم من و شما نيز از نجات يافتگان باشيم ... آمين . از اينکه به وبلاگ خادم مسيح سر زديد . متشکرم.

niosha

دوست عزیز برکات عیسی مسیح بر شما باد مطالبت قشنگ بود باز هم بنویس خداوند نگهدارت باشد

fareevar

سلام خيلی خوبه فقط قيل از نوشتن دعا يادت نره برکت ميطلبم از يدر برايت آمين

raymont

فيض مسيح خداوند با شما باد