احساس ما

افرادی که بیشترین ها را به دست می آورند معمولا افرادی هستند که پیدا کردن جانشین برای شان بسیار مشکل است. آنها نه تنها بر فراز رقابت در پرواز هستند بلکه مافوق خود مفهوم رقابت نیز می باشند.

بهترین روش برای بی رقیب بودن این است که تا آنجا که امکان دارد خودمان را صرف کارهایمان بکنیم. اگر ماصرفا کاری را انجام دهیم و نهایت تلاشمان را بکار نبندیم شخص دیگری می تواند همان کار را به خوبی انجام دهد و از شانس های موجود در آن نیز بهره گیرد. با این حال زمانی که کارمان بیان بدیع موجودیت منحصر به فرد ما باشد هیچ کس نمی تواند آن کاار را مانند ما انجام بدهد. خواه کارگر کارخانه سازنده مدار الکترونیکی باشیم خواه مدیر یک شرکت بزرگ باشیم یا به وسیله تلفن خرید و فروش کنیم و یا راننده کامیون باشیم ، باید خودمان را با تمام وجود صرف کارمان بکنیم.

با جوهره منحصر به فرد خودمان به کارمان ارزشی چشمگیر ببخشیم. در نتیجه آن کار به معنای واقعی کلمه به شکلی با ارزش و چشمگیر گسترش می یابد.

بعضی از مردم کارها را به شکل دیگری انجام می دهند. آنها چنان با کارشان ادغام می شوند که کلا فرموش می کنند که زندگی جنبه های غیر از کار و کاسبی دارد.

بخاطر بسپاریم که شغل ما علت وجود ما نیست بلکه به نوعی بیانگر قسمتی از ما می باشد. اگر با چنین برداشتی برای انجام کاری تلاش کنیم به همان اندازه نیز کارمان برای ما ارزش و موفقیت به ارمغان می آورد.

 

برگ سبز دیگری از دفتر بی کران زندگی برتر به قلم دکتر ابراهیم میثاق و مرقومی این بنده کمترین.

از زمستان که خبری نبود و ... بعد این زمستان 9 ماهه! دل به هوای بهاری می سپاریم. باشد که بزدان پاک دست همیاری و حمایت خود را از سر این ملت برندارد و پیروز شود هر آنچه که باید.

شاید این نوشتار آخرین ارسالی در واپسین روزهای سال 88 باشد و شاید هم نباشد!

در نوروز باستانی اگر عمری بود و فراغتی ( که نوروز هست و بالهای فراغتش! ) از چیزهای دیگری نیز خواهم نوشت و به امید پروردگار از نیمه ی دوم فروردین ماه این نوشتار را از منظر زندگی برتر پی خواهیم گرفت.

شاد باشید و بهروز .. با موفقیت و پیروزی همگون.

 

/ 5 نظر / 40 بازدید
حسین

در جواب یک سوال که تو یک سایتی مظر گذاشته بودید.که جواب اینو میخواستید: 5=1 25=2 325=3 4325=4 ؟=5 من میگم جوابش صفر میشه. اگه درست یا غلط هست تو سایتم کامن بذار و جوابش رو بگو ممنون

ایلانا

سلام خسته نباشید.من راستش مدت زیادی هست که پیش دکترمیروم اما متاسفانه حدود 5 یا 6 ماه میشود که هرچی مطبشون پیغام میزارم هیچکس جوابگو نیست این سایت رو که دیدم خیلی خوشحال شدم.اگر لطف کنید شماره جدید مطب دکتر رو بهم بدید ممنون میشم چون پیغامهای مطبشون هم پرشده مشخص هست که دیگه اونجا نیستند.ممنون میشم.

ایلانا

ممنون میشم جواب رو به ایمیلم بدید...

مه دخت

سلام مدتی است از طریق برنامه اردیبهشت دکتر را می شناسم خیلی قبولشان دارم مخصوصا کلام شیوا و ادبی شان را

شبنم

سلام. کتابای دکتر رو خبر دارید از کجا میشه تهیه کرد؟ اصلا لیستی از کتابای ایشون دارید؟ من "ارتباط سبز" رو شنیده بودم که از انقلاب نتونستم پیداش کنم. اگه اطلاعاتی دارید لطفا به ایمیل بنده هم بفرستید. ممنونم.