خبرهای تازه ، نشر نو و روانشناسی زندگی مشترک پس از ازدواج

با سلام خدمت دوستان عزیز و با وفا

مدتی اینجا بروز نشد ولی از سرزدن های گرم دوستان و کامنت های گرم ترشان چیزی کم نشد گواه آمار و ارقام هم چنین است و من سپاسگزار این همه لطف و کرم دوستان هستم. هر چند که در انتشار پست تازه وعده ها رفت و عملی نشد ولی مفتخر بودم بطور مستمر با خواننده ها و کامنت گذاران و مراجعین خوب این وبلاگ در ارتباط بوده ام .. پاسخ کامنت ها و چند برابر آن ایمیل ها و کامنت های خصوصی تحریر شد ، با بعضی دوستان مکاتبه داشتیم ، با بعضی دیگر تلفنی صحبت کردیم ، دوستان دیگری را سعادت داشتیم حضوری ملاقات کنیم ، در مطب دکتر میثاق ، کافه ، رستوران ، دفتر خودم یا حتی بعدازظهر پاییزی ای در روزهای سرد و آلوده ی تهران و خلاصه از محبتشان گرماگرم. 

سعی کردیم تغییراتی هم در ظاهر و هم در محتوا و سرویس دهی این وبلاگ ایجاد کنیم که کمابیش دوستانی که از نزدیک شاهد بوده اند مطلع شده اند .. ولی بطور رسمی اعلام می نماییم که خدمات نوبت دهی به دوستان خواننده کماکان در اولین فرصت انجام می شود و به نوعی خارج از نوبت و فورس ماژور تلقی گردیده و از این پس به دوستانی که از طریق وبلاگ دریافت نوبت داشته باشند 10 درصد تخفیف در حق الزحمه و ویزیت دکتر را دریافت خواهند کرد توضیح اینکه این تخفیف بصورت تخفیف ریالی نبوده و طی هماهنگی های انجام شده همچنان ویزیت کامل دکتر را پرداخت خواهند نمود ولی در صورت خرید محصولات فرهنگی دکتر میثاق شامل کتاب و دی وی دی و ... از طریق وبلاگ تخفیف ویزیت شان شامل حال خرید شده و مبلغ کمتری را پرداخت خواهند نمود .. خالی از لطف نیست که همین جا اعلام کنیم سیستم ارسال مرسولات پستی نیز از طریق همین وبلاگ راه اندازی شده و دوستان می توانند بجای مراجعه ی حضوری درخواست خرید محصولات را به ایمیل همین وبلاگ ارسال دارند تا مقدمات رسیدن بسته های پستی به دستشان هر چه زودتر انجام پذیرد.

سعی خواهم کرد بروز شدن اینجا ترتیب منظم تری به خود بگیرد و همراه با مطالب دکتر در هر پست موسیقی زیبا و آرامش بخشی نیز معرفی و در دسترس علاقمندان قرار دهم. منتظر پیشنهادات و انتقادات شما دوستان خواهم بود و در ادامه مطلب تازه ای را تقدیم حضورتان خواهم کرد.

دنباله ی مباحث کلیدی انتخاب برتر در ازدواج ، زندگی برتر پس از ازدواج

دکتر ابراهیم میثاق معتقد است زن و شوهر حامیان یکدیگرند در همه ی شرایط! در کنار رعایت حق آزادی فردی برای طرف مقابل ، کنار هم اند ولی نه همیشه و مداوم یعنی نمی گذارند اصطکاک ایجاد شود. اعتماد دارند و شکاک نیستند. بی منت می بخشند و مهرورزی می کنند.

درک متقابل ، مسوولیت پذیری ، قدرشناسی و شکرگزاری ، گفت و شنود و بخشش آگاهانه 5 مورد طلایی در زندگی سعادتمندانه هستند که رعایت هریک به درستی می تواند ضمانت آرامش و فراغ خیال را در زندگی مشترک رقم بزند.

نوع دیدگاه در طرفین باید طوری تربیت شود که ابتدا زیبایی ها ببیند. به قول شل سیلوراستاین باید به گورخر گفت تو سفیدی ولی خطهای سیاه داری نه اینکه تو سیاهی و خطهای سفیدی هم هست!! این نوع و روش نگاه کردن در زندگی ست که مادر همه ی بحث ها و دعواها و یا آرامش و خوشبختی هاست.

پذیرش احترام از طرف مقابل (سرسخت در نادیده گرفتن اشتباهات نباشیم) ، رعایت ادب (حرمت شریکمان را ابتدا ما نگهداریم) ، مهرورزی (ایمان بیاوریم که گاهی حتی فانتزی در واقعیت تلخ زندگی راهگشاست و مهربان باشیم بی منت) و ایثار (راستی هیچ می دانستید که عشق یعنی اول تو! یعنی ایثار یعنی فداکاری) باید در لحظه لحظه ی زندگی و نفس کشیدمان جاری باشد. زن را گل تصور کرده اند پس برای نگهداری از آن ما به گلدان نیاز داریم ، سعی کنیم گلدان خوبی باشیم. شنیده اید که می گویند نمیدانیم فلانی به درد ما می خورد یا نه؟ به نظر من اولین پرسش این است که ما چقدر به درد او می خوریم؟ این پاسخ ، در خود پاسخ سوال پیشین را نیز دارد و ما به مقصود رسیده ایم.

شوخ باشید و شوخی کنید. در علم روانشناسی ثابت شده است که شوخ طبع ها باهوش ترند و از ضریب هوشی بالاتری برخوردار هستند. باور کنید که به اندازه ی دق کردن در این دنیا غم و غصه وجود دارد ما همه ی آنها را نمی توانیم بخوریم. پس شاد زندگی کنید و بگذارید غصه ها را آنها که هوش کمتری نسبت به شما دارند بخورند!

مکنونات قلبی تان را به همسرتان بگویید و و آنچه را که فکر می کنید را بلند فکر کنید بگذارید همسرتان نیز بشنود..به او بگویید که دوستش دارید. مردها از از طریق نگاه کردن و دیدن (چشم) عاشق می شوند و زنها از طریق گوش کردن و شنیدن (گوش). 

به خلوت همسرتان احترام بگذارید و بگذارید هرازچندگاه دوستان قدیمی خود را ببیند و با آنها لختی بیاساید ، خاطره تعریف کند و خوش باشد. انرژی ای که از این دورهم جمع شدن ها حادث می شود تا مدتها چرخ خوشی و زندگی تان را می چرخاند.

یادتون باشه که در خانه شخصیت معلم نداشته باشید و مچ گیری نکنید. منزل مشترک با همدم مدرسه نیست که نیاز به ناظم داشته باشه. هر دو فکر کنید و تصمیم بگیرید و قضاوت کنید ، و ممکنه هر دو درست بگید و یا هر دو اشتباه کنید. این اقتضای زندگی زیر یک سقفه!

راستش مطلب داره خیلی طولانی میشه و من با اجازتون دوقسمتی اش می کنم و قسمت دوم اون را بزودی اینجا خواهم گذاشت.

واقعیت اینست که تو این چندماهه درخواست های زیادی برای مطالب پیشنهادی جهت عرضه در وبلاگ داشتیم. با توجه به این که سرعت انتشار را بالا خواهیم برد خواهش می کنم دوستان پیشنهاد دهنده ضمن پذیرش بزرگوارانه ی بنده بخاطر این تاخیرها دوباره تقاضاهایشان را منعکس کنند. حتما مطالب درخواستی شان را کار خواهیم کرد. اگر حافظه یاری ام کند دوستی در مورد محبت و هیبت مطلب می خواست و دوست عزیز دیگری در مورد سن مناسب ازدواج. چشم و بزودی.

موسیقی انتخابی این هفته نیز مربوط هست به فیلم خداحافظ لنین ساخته آهنگساز خوش آوازه یان تیرسن که قبلا شاهکار امیلی را از او شنیده ایم. بشنوید و لذت وافر تنظیم خوب پیانو با همراهی ارکستر را احساس کنید.

دانلود موسیقی دلنشین فیلم خداحافظ لنین ساخته یان تیرسن

تا درودی دیگر بدرود...

/ 41 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زینب نوروزی

سلام. وبلاگم رو به روز كردم با مطلبي تحت عنوان "همایش بزرگ خانواده بهشتی با حضور دکتر ابراهیم میثاق ". از شما دعوت مي كنم از وبلاگم بازديد فرماييد.

زینب نوروزی

سلام. وبلاگم رو به روز كردم با مطلبي تحت عنوان "همایش بزرگ خانواده بهشتی با حضور دکتر ابراهیم میثاق ". از شما دعوت مي كنم از وبلاگم بازديد فرماييد.

زینب نوروزی

سلام. كامنت قبلي من خصوصي نبود. اگر چند بار ارسال شده از حضورتان عذرخواهي مي كنم.

يكتا

سلام آقاي اسدي شما ثابت كرده ايد كه بسيار انسان مؤدب و با شخصيتي هستيد . از پاسخ هايتان كاملاً مشخص است . موفق باشيد

احمد امیری

سلام شما تو یه وبلاگ دیگه نظر داده بودید که صدای آقای جعفر بزرگی را دارید تو تیتراژ آن خانه دور است که ترانه مرغ سحر را میخوند من برای اون آهنگ حتی با صد و سمای مرکزی هم تماس گرفتم اما متاسفانه نتونستم پیداش کنم خواهش میکنم خواهش میکنم اگه براتون امکانش هست اونو به میل من سند کنید یک دنیا ممنون میشم ازتون خیلی لازمش دارم

احمد امیری

باز هم عاجزانه از شما میخوام که منو فراموش نکنید و اون آهنگ را اگه زحمت هم میشه براتون برام بفرستید لطف میکند شرمنده میکنید منو اینم هم آدرس میلم مجدد نوشتم که اشتباهی نشه a_amiri89@yahoo.com

یلدا بقائی

سلام به همه دوستان و تشکر از مقالات جالب که احتمالا خیلی برای جوانان خصوصا, مفید خواهد بود . اما ای کاش این هم در نظر گرفته شود که تمام این توصیه ها هنگام عادی راحت تر قابل اجرا هستند تا زمان سختی های زندگی! در شرایط سخت عمل کردن به راحت ترین توصیه ها سخت ترین و غیر ممکن ترین کار دنیاست .امیدوارم که همه خوشبخت باشید و روی سختی نبینید.

سمانه مسعودی

سلام خسته نباشید ازتون کمک میخوام برای سر و سامان دادن به برزخ زندگی مشترکم خواهش می کنم اگر براتون مقدوره وقت مشاوره حضوری برام بگذارید فقط 2 سال از عقدمون و 3 ماه از عروسیمون میگذره ما داریم خشت اول رم به جای کج برعکس می زاریم

n.a

سلام مطالبی که این باردر وبلاگتون گنجوندید فوق العاده ی فوق العاده است خصوصا موضوعات شناسه انتخاب وروانشناسی زندگی مشترک ومابقی نکات :برای شخص من که بسیارقابل پسندومثمر ثمربوداز عملکردقشنگتون یه دنیا ممنونم .به امیدروزایی که این زیبا مطالب تئوری درجامه ی عمل زیباترجلوه کنن!

محمد میثاق

من خودم و کجا دکتر معرفی کردم؟ من پسره دکتر هستم.. چندتا سوال پیش آمده برای من: شما گفتید که پدره من کوبا تشریف دارند؟!! از کجا این حرف و زدید؟ کی به شما همچین دوروغی گفته؟ شما چجوری به مردم وقت میدهین ؟ در صورتیکه فقط از راه تماس با دفتر میتوان وقت گرفت! شما برای بیان دیدگاهای پدره من از چه کسی اجازه گرفتید؟ اصلا این دیدگاها راست هستند؟