سلام دوباره ، زندگی برتر پس از مدت ها و باقی قضایا

سلام دوستان

گویا پس از مدتها فرصتی دست داد تا من دوباره در خدمتتان باشم.. در این چند ماهه خیل عظیم دوستداران دکتر ابراهیم میثاق مرتب به اینجا سرزدند و به بنده ایمیل که در حد توانم پاسخگویشان بودم ..

می خواهم دوباره از سخنان ایشان مباحثی را منتشر کنم و در قالب و عنوان زندگی برتر در خدمت شما و مشتاقان ایشان باشم.. این شما و این هم اولین قسمت از دور جدید مطالب زندگی برتر..

 

اهمیت افکار

هر تبدیل شدنی ، با یک ایده در ذهن ما شروع می شود. انجام هر کاری با یک ایده در ذهن ما آغاز می شود.

زندگی که سپری میکنیم ، به طرزی مستقیم و پایدار مظهر و تجلی افکار خود ماست.

به چه می اندیشیم؟ آیا افکارمان ، ما را به عقب می رانند یا به سمت جلو سوق می دهند؟

به اطراف خود نگاهی بیاندازیم ، آنگاه خواهیم دید که زندگی را که در حال حاضر سپری می کنیم نتیجه افکاری است که بیشترین انرژی و توجه خود را قبلا صرف آنها کرده ایم.

افکار حقیقتا در آن لحظه که به آنها فکر می کنیم ،‌ بطور سحرآمیز به واقعیت نمی پیوندند. بلکه در حقیقت به همان اندازه که به آنها نیرو می بخشیم تحقق می یابند. به طور مثال اگر فکر کنیم که چطور می توانیم هنرمندی عالی باشیم و سپس دیگر هرگز به آن فکر نکنیم این اتفاق نخواهد افتاد.

اما اگر دایما سراسر روزها و ماه را پی در پی به اینکه چطور می توانیم یک هنرمند باشیم فکر کنیم ، تا جایی که این افکار فعالیتهای ما را تحت تاثیر و نفوذ قرار دهند ، توانایی هنرمند شدن را هم به تدریج بدست خواهیم آورد.

چه افکاری را پیوسته در سر داریم؟ آیا آنها منفی و مخرب هستند یا مثبت و سازنده؟ افکار ما بسیار مهم هستند و ما همیشه آزاد و مختار هستیم تا به هر آنچه آرزو داریم فکر کنیم. پس افکاری را انتخاب کنیم که ما را ارتقا خواهند داد و آنگاه شاهد نتیجه بلندپروازی خودمان باشیم.

زمانیکه بدنیا آمدیم ، ما گریان و دیگران شاد بودند. چنان زندگی کنیم که در پایان وقتی دیگران گریه می کنند ما با خشنودی این دنیا را ترک کنیم.

در ضمن : آدم های ضعیف منتظر می مانند تا وضعیت مناسبی پیش آید و آنها هم همراه شوند ولی آدم های قوی خود موقعیت مناسب را می سازند.

 

دوستان شما هم ایده و نظر بدهید برای استمرار این مطالب البته اگر پویا و مثمرثمر برایتان بود. مطالب جدید هم می توانید پبشنهاد بدید. در ضمن من آرشیو تقریبا کاملی از موسیقی متن فیلم ها را دارم و خیلی دوست دارم در کنار این مطالب موسیقی های خوب را هم نقد و معرفی و آپلود کنم ... لطفا برای شروع پیشنهاد بدید.

زیاده عرضی نیست .. تا نوبه ی بعد به یزدان یکتا پناه می سپارمتان..

درود و دو صد بدرود

/ 6 نظر / 36 بازدید
مرضیه

آدرس ایمیل دکتر میثاق از کجا پیدا کنم؟

فرزانه

با سلام حالا که از استاد خوبی مثل دکتر میثاق بهره مندیم هیچ سی دی از صحبتهای ایشان در بازار موجود نیست. خیلی از دوستداران ایشون هستند که خیلی کم موفق به دیدن برنامه اردیبشت شده اند. می خواستم بدونم ایشون در این زمینه هیچ برنامه ای ندارند؟

fsd

[پلک][چشمک][خداحافظ][خجالت]

شهرزاد

واقعا از صمیم قلب ازتون تشکر می کنم. مطالب بسیار مفید هستند فقط فکر می کنم اگه راجع به روابط جنسی نیز صحبت کنید و جوانان رو از خیلی اشتباهات در این زمینه اگاه کنید کمک شایانی کردید.ممنون

با سلام به شما . یه خواهشی داشتم اگر مقدور هست در رابطه با بچه های بیش فعال راه کار بدید .به نظر من والدینی که استانهی تحملّشان کم میشود در برخورد با بچه ها و خودشان دچار خشنونت می شن با تشکر.

نرگس كرمي زاده

سلام لطفا سخنراني و برنامه هاي تلوزيوني دكتر ميثاق رو واسم ايميل كنيد...با تشكر[لبخند]