لاست و کشت مرا این باقی قضایا

سلام

این سری ششم از سریال پربیننده ی لاست هم بالاخره رسید و تا قسمت ١١ پخش شده

میشه گفت تا نیمه ی ماجرا.

داستان دود سیاه رو تا حدی حل کرد و مسئله ی دیگری را نیز پیش کشید.. جهان موازی.

که دانشمندان اخیرا هم نظریه ی جدیدی بر اون ارائه دادند. داستانی که پیش از این در فیلم و سریال های دیگری نیز بیان شده بود. مثل بیهمتا یا یکتا (One) با بازی جت لی که نسخه اکشن آن است و یا درهای کشویی (The Slider Doors) با بازی گوینت پالترو و...

البته من شخصا این سریال رو دوست دارم و دنبال میکنم و کلا از سریال های جی جی آبرامز داره کم کم خوشم میاد .. در حال حاضر دارم سیزن پنجم و آخر آلیاس رو تموم می کنم و منتظر سیزن دوم فرینج نیز هستم.

داستانی که هست به نظرم جدا از اینکه لاست سر و گردنی از بقیه بالاتره ولی بیس اولیه داستان از همان آلیاس داره سرچشمه می گیره. اپیزودهای 40 دقیقه ای ( که در فرینج شده 50دقیقه!) از انبوه شخصیتها و بازیگران تا سیر داستانی جلوبرنده سریال و نه داستان. تفاوت اینجاست که داستان بر اساس سناریو دارای پیچ و خم انحصاری مربوط به خود هست و این بخش پذیری اپیزودها که کمابیش شبیه هم شوک رو وارد میکنه و بعد طرح مسئله و بعد درگیری و  حل مسئله و در 90 درصد موارد شوک جدیدی برای تعلیق تا اپیزود بعد.

انتخاب بازیگران نقطه ی قوت همه ی این سریال هاست. از خلبان اوشنیک 815 لاست که در همان اپیزود اول سیزن یک در کسری از سکانس توسط دودسیاه میمیره که همان شخصیت بامزه ی سریال آلیاس نیز هست که دوست مایکل وان و مامور سی آی ای است تا جان لاک در لاست که در آلیاس هم قاضی فدراله، کوئنتین تارانتینو بازیگر مهمان آلیاس که از کارگردانهای قوی و مستقله ، و حتی دختر اینگرید برگمن و روبرتو روسولینی بنام ایزابلا روسولینی که در آلیاس نقش خاله ی سیدنی بریستو رو داره.

البته ذکر نقش جک بریستو پدر سیدنی که در تایتانیک نیز بازی می کرد خالی از لطف نیست.

موسیقی همه ی اینها ساخته ی مایکل جیاچینو (Michael Giacchino) است. که من آینده ی درخشانی رو براش پیش بینی میکنم و حس مس کنم سبک آهنگسازیش الهام گرفته از المر برنستاین از قدما و یا همین جیمز هورنر خودمان از جدیدهاست و همین اواخر هم بخاطر موسیقی زیبا و رویایی آپ اسکار رو از هورنر بزرگ قاپید.( هم در لاست و هم در آلیاس و فرینج موسیقی های خوبی نوشته)

من از اطاله ی کلام می پرهیزم و در نوبه های بعد و پست های آتی به نکته های دیگری از سریال ها خواهم پرداخت.

/ 0 نظر / 32 بازدید